Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Janecki pisze do śląskiego NFZ. "Uprzejmie proszę"

Prezydent miasta Marian Janecki wystosował pismo do dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje Urząd Miasta chodzi o "utrudniony dostęp do świadczeń zdrowotnych".

Janecki pisze do śląskiego NFZ. "Uprzejmie proszę"

Prezydent zdecydował się na napisanie listu w związku z niepokojącymi sygnałami ze strony mieszkańców, dotyczącymi utrudnionego dostępu do świadczeń zdrowotnych w rodzaju ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Zdaniem prezydenta taka sytuacja spowodowana jest niekorzystną wysokością kontraktu na rok 2012, zaproponowaną przez Śląski Oddział NFZ na rzecz placówek leczniczych z terenu naszego miasta, jak też brakiem zapłaty za zrealizowane ponad przyznany limit świadczenia.

- Uprzejmie proszę o ogłoszenie dodatkowego konkursu na świadczenia zdrowotne w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna - pisze w liście prezydent. - Jako podmiot odpowiedzialny za zapewnienie nieograniczonego dostępu do świadczeń medycznych, nie mogę przejść obojętnie wobec opisanych niedogodności dla mieszkańców naszego miasta - czytamy w liście.

Trudno powiedzieć, czy list prezydenta przyniesie jakiekolwiek skutki. Wielokrotnie władze miasta, w tym również Rada Miasta, próbowały nakłaniać NFZ do zwiększenia ilości kontraktów na różne świadczenia medyczne dla naszego miasta. NFZ w swoich decyzjach pozostawła nieugięty.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gość (84.234. * .174) 09.11.2012 12:32

...i naciski typu :dobrze by było gdyby ten pan czy pani...rozumiemy o co chodzi.Naprawdę ogromna troska o mieszkańców nawet tych z ościennych gmin.

~Gość (83.30. * .207) 09.11.2012 11:21

Janecki robi wszystko pod publikę. Przecież zawsze tak było, jest i będzie, że to są decyzje z innej beczki. Myśli, że pokaże mieszkańcom jak to o nich dba? Chore.Wszyscy już wiedzą co się w mieście dziej, brak decyzyjności, kolesiostwo, szeptane układy. Zmienić prezydenta, to najlepsze rozwiązanie. Panie Janecki, jak panu nie wstyd? Zmienił się pan zmienił i to na duuużo gorzej.