Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
27 listopada 2012

Drogi i chodniki. Co się buduje, a co jeszcze nie?

Drogi i chodniki. Co się buduje, a co jeszcze nie?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Jastrzębiu trwają budowy i remonty dróg i chodników. Przyjrzeliśmy się, gdzie już niedługo będzie można korzystać z nowych nawierzchni. 

Chodniki

Trwa budowa chodnika przy Al. Jana Pawła II, po stronie budowanego marketu. Ten odcinek wykonuje właściciel sklepu Netto, w ramach porozumienia z miastem. Tymczasem na 29 listopada planowany jest odbiór chodnika przy ul. Zielonej.

Remonty chodniów trwają przy Al. Jana Pawła II w okolicach skrzyżowania z ul. Jagiełły. Po ukończeniu tego odcinka remontowany będzie chodnik przy ul. Jagiełły, aż do zatoki autobusowej. Remontowany jest też chodnik przy ul. Katowickiej.

W najbliższym czasie ruszą prace remontowe na chodnikach przy ul. Ofiar Faszyzmu, Świerklańskiej w rejonie ul. Łąkowej i przy ul. Małopolskiej.

Drogi

Jeśli chodzi o drogi, to zakończył się remont ul. Skrzyszowskiej, gdzie przebudowano ulicę na odcinku 440 m, począwszy od ul. Szotkowickiej.

Rozpoczęły się również prace budowlane na budowie Drogi Głównej Południowej. Są to prace przygotowawcze na II etapie budowy. Obecnie wycinane są drzewa i krzaki.

Tymczasem 21 listopada podpisano umowę na remont nawierzchni odnogi ul. Pszczyńskiej i ul. Dębowej. Jak zapowiada Urząd Miasta, jeśli pogoda nie będzie dopisywać, roboty zostaną przedłużone do wiosny.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane Boisko przy ul. Kościelnej będzie rozbudowane

"Kierownik budowy nie wytrzymał i odszedł" "Kierownik budowy nie wytrzymał i odszedł"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Marta30.11.2012 15:40

Temat przeminie i nic się nie wyjaśni. Oto Polska właśnie...

Hans27.11.2012 21:04

Trzeba by sprawdzić kto te chodniki remontuje może szwagier królika.....

Basia27.11.2012 20:37

Najlepiej Janeckiemu wychodzą chodniki. Buduje rozbierać i znowu buduje itak przez 10 lat a może wiecej

Bziaczek27.11.2012 20:33

Ha ha a u nas w Bziu prawie wszędzie mamy piękne nowe chodniki z barjerkami bo mamy swojego prezydenta No i zaczął bubować już nam do łąki

Matka dziecka27.11.2012 20:27

Musiałam ostatnio dostać się do przychodni z dzieckiem jedynej o twartej w niedziele w mieście na Przyjaźni nie umieliźmy przejść chodnikiem taki wyszczerbiony. A oni dobre remontują . To się nazywa gospodarność czy przerób pieniędzy dla znajomych

Dorotka27.11.2012 19:57

Wie ktoś może kiedy będzie otwarcie sklepu Netto koło szpitala?Chodzi mi o konkretną datę bo nigdzie nie pisze.

olaboga27.11.2012 16:54

Na co nam chodniki z kostki przeznaczonej dla pieszych (a taka jest raczej stosowana), skoro odśnieżają je traktory??? Po to, żeby firmy wygrywające przetargi miały pracę? Przecież jakiś idiota nad tym myśli....

Pokaż wszystkie opinie (10)