Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
3 grudnia 2012

Jaki budżet na 2013 rok? Deficyt 46 milionów zł

Jaki budżet na 2013 rok? Deficyt 46 milionów zł
fot. sxc.hu

Jest już projekt uchwały w sprawie budżetu miasta Jastrzębie-Zdrój. Dochody mają wynieść 402 miliony złotych, a wydatki 449 milionów. Deficyt ma pokryć pożyczka i oszczędności.

Na grudniowej sesji Rady Miasta władze zadecydują o kształcie budżetu na 2013 rok. Projekt przewiduje, że wydatki będą większe niż przychody miasta. Deficyt ma wynieść 46 300 000 zł.

Źródłem pokrycia planowanego deficytu budżetu miasta mają być przychody z tytułu nadwyżki budżetu z lat ubiegłych w kwocie (45 559 000 zł), spłat pożyczek udzielonych przez miasto (150 000 zł) oraz zaciąganej pożyczki w kwocie 591 000 zł. Rezerwa budżetowa ma wynieść 4 466 079 zł.

Budżet miasta ma zostać uchwalony na sesji rady miasta, która odbędzie się w grudniu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym? W czwartek nowa Rada Miasta. Kto będzie przewodniczącym?

Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana Prezydent bez zmian. Rada przemeblowana

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
B06.12.2012 15:27

Brawo a Żory sa zadłużone ponad wszelkie granice

x05.12.2012 9:43

może wybudują w końcu tę tężnię i wtedy będziemy mieli coś wyjątkowego na skalę regionalną. To by się wszystkim przydało, dzieciom, dorosłym z problemami z drogami oddechowymi itd.

Teodor do Mieczysława 05.12.2012 7:13

Mieciu nie klep na klawiaturze głupot. Janecki jest prezydentem trzecią kadencję, a targowisko było elementem jego kampanii wyborczej już za pierwszym razem kiedy ubiegał się o urząd prezydenta, rynek i OWN pojawiły się już w drugiej kampanii i do tej pory cisza. Nie chcesz chyba powiedzieć, że do niedawna 100 tys. miasto nie może w ciągu dekady zrealizować takich inwestycji. Od prawie 10 lat nie mamy żadnych porządnych inwestycji w tym mieście. Zgadzam się z komentarzem "a" popatrzmy jak rozwinęły się Żory i Rybnik, tylko Wodzisław jest bardziej pogrążony niż Jastrzębie. Żal wielki, żal na to patrzeć. Nie ma nas na mapie regionu. Pojawiamy się tylko w kontekście JSW.

hej03.12.2012 22:51

Całe państwo polskie jest na skraju bankructwa, dług Gierka wynosił 23 mld dolarów, dług Tuska to już 280 mld. dolarów. Więc oszczędzanie nie ma sensu, martwienie się o przyszłość też, to państwo tonie i pozostaje się tylko bawić dopóki orkiestra gra, bo zderzenie z wielką górą lodową jest tylko kwestią czasu.

Mieszkaniec03.12.2012 22:38

Zasiedziały się na stołkach nasze władze czas przewietrzyć cały Urząd.

a03.12.2012 22:18

spójrzmy na żory jak się rozwijają, a gdzie my jesteśmy. zero tabliczek jak do nas dojechać z katowic, z bielska, jedna jedyna w pszczynie, w strefie ekonomicznej nic się nie dzieje 0 fabryk, padnie górnictwo - padnie jastrzębie, niech się radni tym zajmą, jedyne co im się udało to nawalić marketów w centrum od groma

Mieczysław03.12.2012 15:35

Teodor rozumiem, że mimo braku kasy Ty chcesz budować tu rynek i targowiski (na którym ktoś sobie będzie zarabiał-niech sam buduje).
Sprawa jest prosta- prawo przewiduje dla gmin za duże obciążenia, wszyscy by tylko chcieli brać, a pieniędzy jest coraz mniej. Zarżnęli nawet miasto, które do niedawna długów nie miało. Dopóki nie zmieni się mentalność i system to niczego nie będzie.

Pokaż wszystkie opinie (10)