Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 grudnia 2012

Urzędnicy też przygotowali "Szlachetną Paczkę"

Urzędnicy też przygotowali "Szlachetną Paczkę"
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębski Urząd Miasta przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka" i przygotował swoje prezenty dla potrzebujących rodzin. W tym roku w całym województwie śląskim pomoc otrzyma blisko 1500 rodzin.

W Urzędzie Miasta przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na przygotowanie paczki dla sześcioosobowej rodziny. Zakupiono najbardziej potrzebne artykuły.

-  Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi rodzinami i diagnozują ich sytuację, a następnie włączają do projektu tylko te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany - mówi Monika Sobik, lider rejonu "Szlachetnej paczki".

W roku poprzednim do akcji przystąpiło 300 tysięcy osób - wolontariuszy i darczyńców. Średnia wartość przygotowywanej paczki to 1700 zł. Wtedy pomoc dotarła do ponad 13 tysięcy rodzin. Kwota przekazanej pomocy materialnej osiągnęła ponad 22 miliony złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum Kiedy nie ma już nadziei. Jest hospicjum

Zobaczcie co oni zmalowali Zobaczcie co oni zmalowali

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!