Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
Queens Chicken
11 grudnia 2012

Urzędnicy też przygotowali "Szlachetną Paczkę"

Urzędnicy też przygotowali "Szlachetną Paczkę"
fot. UM Jastrzębie

Jastrzębski Urząd Miasta przyłączył się do ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka" i przygotował swoje prezenty dla potrzebujących rodzin. W tym roku w całym województwie śląskim pomoc otrzyma blisko 1500 rodzin.

W Urzędzie Miasta przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na przygotowanie paczki dla sześcioosobowej rodziny. Zakupiono najbardziej potrzebne artykuły.

-  Wolontariusze spotykają się z potrzebującymi rodzinami i diagnozują ich sytuację, a następnie włączają do projektu tylko te rodziny, co do których mają pewność, że pomoc może być dla nich inspiracją do zmiany - mówi Monika Sobik, lider rejonu "Szlachetnej paczki".

W roku poprzednim do akcji przystąpiło 300 tysięcy osób - wolontariuszy i darczyńców. Średnia wartość przygotowywanej paczki to 1700 zł. Wtedy pomoc dotarła do ponad 13 tysięcy rodzin. Kwota przekazanej pomocy materialnej osiągnęła ponad 22 miliony złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomnik Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego  w Jastrzębiu Pomnik Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego w Jastrzębiu

Co z centrum handlowym przy ulicy Podhalańskiej? Co z centrum handlowym przy ulicy Podhalańskiej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!