Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
11 stycznia 2013

Policja prosi uczestników o spokojny finał WOŚP

Policja z Jastrzębia prosi uczestników XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabawy i kwesty na terenie miasta.

- Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o najmłodszych – otoczmy szczególną opieką kwestujące dzieci - prosi policja.

Nad bezpieczeństwem podczas WOŚP będzie czuwać kilkanaście tysięcy policjantów, wspieranych przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione oraz na pozostające bez opieki kwestujące dzieci. Stróże prawa będą też, jak co roku, pilnować porządku na imprezach oraz asystować podczas konwojów zebranych pieniędzy.

- W zbiórkę pieniędzy zaangażowanych jest wiele osób dobrej woli. Do wszystkich, a w szczególności do najmłodszych kwestujących, apelujemy, aby zachowali rozsądek - prosi policja.

Mundurowi zwracają uwagę kwestujących, żeby ci unikali miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu.

- Nie chodzić samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób. W razie napadu nie starać się za wszelką cenę ratować zawartości skarbonki, pamiętając, że życie i zdrowie jest wartością nadrzędną - wyliczają policjanci.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
ble12.01.2013 14:27

a tak poza tym TERAZ SIĘ PŁACI za specjalistów, albo czekasz rok albo płacisz, jeśli ci coś poważnego dolega, to oczywiście zapłącisz, za samą poradę u specjalisty 100 zł, za badania kilka razy tyle. A potem wrzucisz jeszcze do puszki Owsiaka? Po co?

ble12.01.2013 10:30

Budżet NFZ to 64,5 mld zł, WOŚP zebrała w zeszłym roku 50 638 801 zł, czyli WOŚP nie zebrała nawet 0,5 % tego ile poszło na NFZ.
Czyli nie oszukuj sie, ze fundacje dobrze Ci robią.

Do ble12.01.2013 5:41

Napewno nam się to lepiej opłaca niż czekać aż NFZ kupi jakiś nowy sprzęt do szpitali.W naszym kraju niestety tak to już jest że więcej pomagają fundacje niż fundusz zdrowia.....

słowik11.01.2013 21:02

Dość tego żeby jakiś Owsiak ratował życie naszym dzieciom!!!!! Od tego jest rząd!!! A rząd wspiera Owsiaka i Owsiak przez cały rok dobrze sobie żyje z tej akcji i nasze zdrowie zależy od żebraniny?Płacimy podatki m.innymi na służbę zdrowia i żądajmy tego od tego złodziejskiego rządu, który zasłania się Owsiakiem i innymi fundacjami a nasze pieniądze wydaje byle jak i byle na co.Ale do kogo ja to pisze, na tym portalu w większości to ciemniacy, ociemniali przez TVN i inne kretyńskie media

ble11.01.2013 13:51

no proszę - kilkanaście tysięcy policjantów będzie się zajmowało pilnowaniem owsiakowej ściepy... Ile to nas będzie kosdztowało? Doliczmy do tego transmiję publicznej TV, koncerty dofinansowywane przez miasta i wtedy zastanówmy się czy naprawdę nam się to opłaca.