Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
16 stycznia 2013

11 mln zł dotacji na budowę dróg w Jastrzębiu

11 mln zł dotacji na budowę dróg w Jastrzębiu
Zdjęcie archiwalne
fot. UM Jastrzębie

Ponad 11 mln złotych dofinansowania na projekt pt. "Budowa dróg publicznych wraz z uzbrojeniem na rewitalizowanym terenie byłej KWK Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju", otrzymało nasze miasto od Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowity koszt tej inwestycji to ponad 13 mln zł.

Budowa drogi obejmie odcinek od ronda przy ul. Rozwojowej do Chlebowej, a także remont ulicy Chlebowej od ul. Rozwojowej do Wyzwolenia.

- Głównym przeznaczeniem nowej infrastruktury będzie obsługa terenów inwestycyjnych. Zależy nam na tym, aby ożywić pokopalniany teren i przyciągnąć w to miejsce inwestorów, ale żeby inwestorzy chcieli prowadzić tu swoją działalność, niezbędny jest dobry układ drogowy. Cieszy przede wszystkim fakt, że tak kosztowne przedsięwzięcie udaje się realizować ze środków zewnętrznych - mówi prezydent miasta Marian Janecki.

Na działkach inwestycyjnych miasta zostaną także wybudowane przyłącza energetyczne i wodociągowe.

- Kiedy cała inwestycja zostanie zrealizowana skomunikowane ze sobą będą ulice Armii Krajowej od północy z Chlebową i Wyzwolenia od południa, natomiast na kierunkach wschód-zachód ulice Jagiełły i Kasztanowa - informuje Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Przypomnijmy, że w 2007 roku na obszarze byłej kopalni KWK Moszczenica został wykonany odcinek drogi asfaltowej o długości ponad 600 mb, który znajduje się przy ul. Armii Krajowej, natomiast w roku 2009 została tam zakończona budowa ronda. W 2010 roku od tego samego ronda powstał odcinek drogi z utwardzanym poboczem, aż do ulicy Jagiełły.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej Najgorsze powietrze przy Pszczyńskiej i Komuny Paryskiej

Odwołano prezesa w spółce górniczej Odwołano prezesa w spółce górniczej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
may16.01.2013 17:02

No to się janosiki przy tym nażrą.

Gość16.01.2013 16:11

Dotacja jest, a dróg nie ma. Ktoś powinien odpowiedzieć za remont np. ul. Cieszyńskiej, która została zupełnie spartaczona. Może zamiast "szwagra" remonty powinny robić solidne firmy" ? Ciekawe dlaczego w Jastrzębiu droga po remoncie nie wytrzymuje dłużej niż 2 lata? Wyjaśniono już dlaczego miasto zapłaciło za remont ul. Libowiec, która była jeszcze na gwarancji?

m.k.16.01.2013 10:45

A tak naprawdę to pewnie przewodniczący Sławik zalatwił, on powinien być prezydentem moim zdaniem i to już od dawna..