Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
12 lutego 2013

Miesiąc Wapnia w Publicznym Przedszkolu Nr 12

Miesiąc Wapnia w Publicznym Przedszkolu Nr 12
Publiczne Przedszkole nr 12
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przedszkole Publiczne Nr 12 z Oddziałem Integracyjnym w Ruptawie postanowiło zorganizowało "Miesiąc wapnia". Współpraca dietetyka, intendentki i dyrektora szkoły zaowocowały powstaniem jadłospisu z posiłkami bogatymi w wapń, które dzieci spożywają w szkole.

Jadłospisy ułożono tak, aby pokryły 70% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Pozostałą część dzieci spożywają w domu. Skupiono się szczególnie na odpowiedniej podaży wapnia w codziennej diecie.

- Jest to szczególnie istotne, ponieważ większość dzieci w wieku przedszkolnym cierpi na niedobory tego składnika w diecie - mówi Aleksandra Grudniewska, dietetyk.

Pani intendent Justyna Kasprzak, ułożyła jadłospis miesięczny dla dzieci w Przedszkolu, opierając swoje obliczenia głównie o prawidłową zawartość wapnia w diecie. Jadłospisy te zostały sprawdzone przez dietetyka i zatwierdzone przez Panią Dyrektor.

- W przedszkolu została przeprowadzona ankieta skierowana do rodziców, dotycząca opinii na temat jadłospisów. Rodzice pozytywnie wyrazili się o jadłospisach, szczególnie mile zaskoczyło ich  drugie śniadanie w postaci owoców, warzyw oraz bakalii - informuje Dyrektor szkoły.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
;)14.02.2013 6:03

OOOoooooo i żadnego słowa o kryptoreklamie. Jeśli koncern naprawdę nie wszedł do przedszkola z produktem, to gratuluję:)