Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 kwietnia 2013

Prokurator ma swój interes w zaskarżeniu uchwały?

Prokurator ma swój interes w zaskarżeniu uchwały?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji podczas trwania komisji stwierdziła, że prokurator zaskarżający uchwałę Rady Miasta może mieć w tym prywatny interes.

Podczas obrad komisji Rady Miasta Maria Pilarska, Naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, odniosła się do uchwały, która została zaskarżona przez Prokuratora Rejonowego, Jacka Rzeszowskiego. Chodziło o uchwałę w sprawie ustalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku w mieście. Prokurator zarzucił, że znajdują się tam paragrafy, które mogą przekraczać upoważnienia ustawowe.

Maria Pilarska w czasie trwania komisji miała powiedzieć, że prokurator może mieć osobiste motywy w zaskarżeniu uchwały lub ktoś mu podsunął taki pomysł. Naczelnik Wydziału jednka zaznaczyła, że "może się mylić".

Takim zachowaniem oburzone jest Stowarzyszenie "Niezależna Inicjatywa Mieszkańców", która twierdzi, że taka odpowiedź jest nieuprzejma i niestosowna, a dodatkowo łamie kodeks etyczny pracowników samorządowych.

- Cytowana wypowiedź, w trakcie debaty publicznej, na forum organu kolegialnego samorządu świadczy przede wszystkim o niskim poziomie kultury osobistej, a nadto nie licuje z godnością urzędnika organu samorządowego - mówi Sławomir Żmudziński, reprezentant NIM.

Dodatkowo Pani naczelnik miała wprowadzić w błąd mówiąc, że jest to pierwszy raz kiedy ktoś zaskarżył uchwałę Rady Miasta. Natomiast w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Gliwicach na rozpoznanie czekają jeszcze co namniej dwie skargi na uchwały Rady Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Reanimowano mężczyznę na przystanku Reanimowano mężczyznę na przystanku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość23.04.2013 21:20

Widać, że pan Prokurator trzyma rękę na pulsie:)

Gość22.04.2013 16:45

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Rafał Wolnik, Sędziowie Sędzia WSA Włodzimierz Kubik, Sędzia WSA Maria Taniewska ? Banacka (spr.), Protokolant starszy referent Marta Zasoń, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 marca 2013 r. sprawy ze skargi Prokuratora Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju na uchwałę Rady Miasta Jastrzębie Zdrój z dnia 28 października 2010 r. nr LXIII/814/2010 w przedmiocie zasad gospodarowania nieruchomościami 1) stwierdza nieważność § 2 ust. 2, § 4 ust. 4 i § 7 załącznika do zaskarżonej uchwały, 2) orzeka, że zaskarżona uchwała w częściach określonych w pkt 1 wyroku nie podlega wykonaniu, 3) w pozostałej części skargę oddala

Gość22.04.2013 16:44

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Ewa Madej (spr.), Sędziowie WSA Beata Kozicka, Bożena Miliczek-Ciszewska, Protokolant Anna Florek, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 stycznia 2013 r. sprawy ze skargi Prokuratora Rejonowego w Jastrzębiu Zdroju na uchwałę Rady Miejskiej Jastrzębie - Zdrój z dnia 23 października 2008 r. nr XXXII/435/2008 w przedmiocie opłaty od posiadania psów 1) stwierdza nieważność § 6 pkt 1 zaskarżonej uchwały, 2) oddala skargę w pozostałym zakresie

Gość22.04.2013 16:43

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym : Przewodniczący Sędzia NSA Tadeusz Michalik (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Teresa Kurcyusz-Furmanik Sędzia WSA Edyta Żarkiewicz-Kunicka Protokolant st. sekr. sąd. Arkadiusz Kmiotek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 stycznia 2013 r. sprawy ze skargi Prokuratora Okręgowego w Gliwicach na uchwałę Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój z dnia 26 maja 2011r. nr VIII.71.2011 w przedmiocie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych 1) stwierdza nieważność § 1 ust. 1 zaskarżonej uchwały, 2) stwierdza, że zaskarżona uchwała nie podlega wykonaniu w części określonej w pkt 1 wyroku

Gość22.04.2013 16:41

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Przemysław Dumana, Sędziowie WSA Anna Tyszkiewicz-Ziętek, Krzysztof Winiarski (spr.), Protokolant Izabela Maj-Dziubańska, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 września 2011r. sprawy ze skargi A w J. na uchwałę Rady Miasta J. z dnia [...] nr [...] zmienioną uchwałą z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości stwierdza nieważność zaskarżonej uchwały w części określonej w §1 ust. 2 pkt 1 i 2

Gość22.04.2013 15:29

Pan prokurator ma racje nie można na prywatnym terenie coś nakazywać, np że wszystkie samochody w jastrzębiu muszą być myte raz w tygodniu na myjni w BP

bolek22.04.2013 8:30

a może Pan Prokurator Rz. zająłby się prawdziwymi przestępcami w tym mieście, a nie utrudnianiem pracy samorządowi... przypominam sobie, że ten sam Pan Prok. oskarżał przez wiele lat M.Janeckiego z powodu jakiego podatku i co? Tyle rozpraw w sądach i o ostatecznie przegrał. Ciekawe kto policzy ile zmarnował ludziom czasu, nerwów i pieniędzy (publicznych jakby nie było)

Pokaż wszystkie opinie (12)