Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
20 maja 2013

Fragment Pszczyńskiej tymczasowo zamknięty

Fragment Pszczyńskiej tymczasowo zamknięty
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W związku z budową skrzyżowania Drogi Głównej Południowej z ul. Pszczyńską zostanie zmieniona organizacja ruchu. Wyznaczony objazd prowadzić będzie przez nowy odcinek DGP i ulicę Rybnicką.

Pszczyńska została zamknięta w poniedziałek rano. Utrudnienia z tego wynikające potrwają kilka dni. Roboty drogowe na pierwszym etapie Drogi Głównej Południowej zostały już zakończone. Odcinek o długości 3,2 km ciągnący się od ul. Pszczyńskiej od strony Pawłowic w kierunku ul. Rybnickiej jest już praktycznie gotowy. Wykonano na nim 6 mostów, rondo do ulicy Stodoły, oznakowanie pionowe i poziome. Brakuje tylko wykonania 150 metrowego odcinka na ul. Pszczyńskiej. Teraz trwają prace wykończeniowe. 

W trakcie realizacji jest drugi etap Drogi Głównej Południowej, który liczył będzie 5 km. Budowane są tam przepustnice, wiadukty, wzmacniana jest powierzchnia gruntowa. Ten odcinek drogi prowadził będzie przez Pochwacie, ulicą Długą, dalej wzdłuż składowiska odpadów pogórniczych "Pochwacie", następnie przetnie ul. Połomską, przebiegnie przez teren KWK Jas-Mos, a za kopalnią skręci w lewo i połączy się z ul. Wodzisławską w Mszanie. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Rodzice wypili mi wódkę" "Rodzice wypili mi wódkę"

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Mieszkaniec21.05.2013 20:56

Takie ślamazarne roboty są ogromnie kosztowne. Czy nikt nad tym nie panuje w Urzędzie Miasta?
Proszę przeczytać komentarz ORC+OR. W UM brak fachowców. A my za to płacimy, bo przecież budowa nowej drogi nie jest dotowana w całości przez jakiegoś darczyńcę. To my płacimy za tą nieudolność. UM jest opanowany przez PiS. Tak wygląda ich codzienne działanie.

ORC+OR21.05.2013 8:42

Oznakowanie tymczasowe na tej budowie jest karygodne!!! Inspektor nadzoru chyba o nim zapomniał. Ponadto stała organizacja ruchu na nowym rondzie też jest zła - od strony "dolnego" nie ma przejść dla pieszych-są przejazdy rowerowe, a znaki mówią że jest. wiem co mówię - sam projektuję organizację...

krzychukrzychu20.05.2013 16:27

Niech to robią, niech to wreszcie skończą, bo przeciąga się to niemiłosiernie....

maestro20.05.2013 12:02

Ale oznakowanie jadąc od Pawłowic po prostu mistrzowskie. Jak by nie można było dać tablicy [OBJAZD DO JASTRZĘBIA PROSTO].