Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
22 maja 2013

Nie będzie parku linowego przy ulicy Turystycznej

Nie będzie parku linowego przy ulicy Turystycznej
fot. David Haberthür / wikipedia

Pomysł powstanie parku linowego do Urzędu Miasta zgłosił radny Paweł Jagodziński. Jego inicjatywa nie spotkała się z aprobatą władz, ponieważ jest to niemożliwe m.in. ze względu na duże wymagania oraz koszty utrzymania tego typu atrakcji.

Park miałby powstać między Skate Parkiem a siłownią na świeżym powietrzu. Znajdują się tam drzewa, na których mogłyby zawisnąć liny i urządzenia. Radny Wspólnoty Samorządowej zwrócił się do UM z prośbą o przebadanie drzew. Nawet jeśli drzewa przejdą badania, park linowy tam nie powstanie.

- Z uwagi na aktualne zagospodarowanie terenu oraz wymagania, które należy spełnić przy budowie parku linowego, usytuowanie tego typu urządzeń we wskazanym miejscu jest niemożliwe - odpowiada wiceprezydent miasta, Krzysztof Baradziej.

Dodatkowo problemem są narzucone wysokie standardy bezpieczeństwa przy tego typu urządzeniach. Konieczne byłoby zatrudnienie wykwalifikowanego personelu, który obsługiwałby urządzenia i czuwałby nad bezpieczeństwem. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pożar sklepu przy ulicy Turystycznej Pożar sklepu przy ulicy Turystycznej

Pijana nastolatka zatrzymana w skateparku Pijana nastolatka zatrzymana w skateparku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
do Jerzy25.05.2013 11:20

twin pigd to nie jest prywatne. Miasto zbudowało z dotacją unijną i znalazło prywatnego operatora.

Jerzy24.05.2013 17:46

Po co zaraz uciekać. To my wybieramy władze miasta. Nie podobają nam się dzisiejsze rządy, można ich odwołać. Kilka miast już to zrobiło. Nawet niedaleko Jastrzębia.
p.s. Czy Twin Pigs nie jest inwestycja prywatną? Miasto nic nie ma do tego. Właściciel zaproponował rozrywkę dla dzieci ryzykując swoje pieniądze. Miasto nic do tego nie ma. Na razie Twin Pigs nie robi kokosów. Nawet wątpię czy cokolwiek się zwraca z tej prywatnej inwestycji. Ale życzę inwestorowi sukcesu.

Ja23.05.2013 9:19

Jak się chce to się da więc niech mit u nie p******** że nie ma kasy. Na milionowy kościółek w tym mieście to jest.

hejka23.05.2013 0:49

a może by tak d****** z UM wyremontowali chociaż ten skyte park, który tam jest?

Gość22.05.2013 21:35

a ja się pytam co z own i jarem południowym. nie tylko na osiedlu barbary ludzie żyją. Heloł!

Gość22.05.2013 21:15

ławki tam postawcie, będziecie mieli kasę z mandatów za picie

Lolex22.05.2013 21:13

Miasteczko TwinPigs w Żorach też wymaga opieki i jakoś Żory nie zrezygnowali z tego. Ach no tak, oni zaczęli zarabiać więc miasto nic teraz pewnie nie dopłaca, a wręcz przeciwnie. Uciekać z tego miasta jak najdalej.

Pokaż wszystkie opinie (13)