Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°11°
Eko Okna
13 czerwca 2013

Uczniowie z Jastrzębia koncertowali w Kartaginie

Uczniowie z Jastrzębia koncertowali w Kartaginie
fot. ZSS nr 10

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 wzięli udział w finałowym koncercie kończącym dwuletni projekt "Music Bridges". Miał on miejsce na scenie teatru w Kartaginie, w Hiszpanii.

Koordynatorem projektu był jastrzębski ZSS nr 10. Udział w nim wzięły szkoły specjalne z Węgier, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Turcji, Czech oraz Polski.

Przez dwa lata w trakcie wymian uczniowie i ich opiekunowie poznawali kulturę i tradycje muzyczne innych krajów, które brały w projekcie udział. Na finałowej gali w Hiszpanii, uczniowie wykonali wspólnie utwór pod tytułem "Music Bridges", który skomponowali dla nich nauczyciele.

- Doświadczenia, które nabywają nasi uczniowie podczas wyjazdów owocują nowymi umiejętnościami w szkole i w domu. To bardzo ważne, by niepełnosprawni mieli możliwość zasmakować tego wszystkiego, co ich sprawni i zdrowi rówieśnicy. W sferze artystycznej mogą pokazać się z dobrej strony – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 10, Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nauczyciele i uczniowie z ZSS nr 10 odwiedzili Portugalię Nauczyciele i uczniowie z ZSS nr 10 odwiedzili Portugalię

Remontują dawną szkołę dla imigrantów? To plotka Remontują dawną szkołę dla imigrantów? To plotka

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!