Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -3°-3°
3 lipca 2013

Ruszyła akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon"

Od 1 lipca trwa ogólnopolska akcja "Weź paragon". Pracownicy Urzędów Skarbowych będą do końca wakacji sprawdzali czy przedsiębiorcy przestrzegają obowiązku ewidencji sprzedaży na kasach fiskalnych.

- Paragon to podstawowy dowód dokonanych przez nas zakupów, który może okazać się niezbędny przy składaniu ewentualnych reklamacji lub zwrotu towaru. Aby skutecznie dochodzić swoich roszczeń potrzebny jest właśnie paragon, dlatego warto o nim pamiętać odchodząc od kasy - mówi Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jastrzębiu-Zdroju, Alina Paszek.

Jednym z celów akcji jest informowania podatników o korzyściach płynących z posiadania paragonu. Pozwala on m.in. na dokładne sprawdzenie za co i ile płacimy czy nawet porównanie cen proponowanych przez różnych sprzedawców.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Będą kontrole  w jastrzębskich firmach Uwaga! Będą kontrole w jastrzębskich firmach

Alarm bombowy w czterech miejscach w mieście! Alarm bombowy w czterech miejscach w mieście!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
ptaszyn05.07.2013 7:41

Paragon biorę tylko ten,który upoważnia mnie do istniejącej gwarancji w innych przypadkach nie interesuje mnie zbieranie makulatury! no chyba,że US wprowadzi odpisywanie od podatku w zeznaniach rocznych.Oni się nauczyli wyciągać pieniądze z czego się tylko da wiec i ja mam zamiar iść tą drogą NIC ZA DARMO!

Uważny04.07.2013 20:57

Jeszcze się nie spotkałem z brakiem paragonu. Zawsze go dostaję. Chyba urzędnicy znów nie trafili i będą gnębić niewinnych a tych co zatrudniają w szarej strefie pominą. Jak zwykle. Ale akcja, jak by co, została przeprowadzona. Potrzebni są tylko winni. I tacy się znajdą. Choćby na siłę.
Ile już firm padło z powodu omamów jakich doznają urzędnicy skarbówki, mnóstwo.

krzychukrzychu03.07.2013 18:04

Weźże paragon, pomóż Vincyntowi - patronowi od Defraudacji.

Gość03.07.2013 16:54

weź paragon żona w domu gębe oklepie żeś takie drogie rzeczy kupił a w domu kasy brakuje

Gość03.07.2013 16:24

Weź paragon - będziesz miał co wspominać na emeryturze....

xyz03.07.2013 11:31

Weź paragon, zeby pieniażki skapnęły do centrali z podatku. Oki, tylko gdzie te pieniażki potem są? Kilkanaście miliardów co najmniej się Vincentowi zgubiło! Ale nie przeszkadza to utrzymywać spółek państwowych i samorządowych z kolesiami, n.p. spółki d.s. budowy elektrowni atomowej (budowa może ruszy za kilkanaście lat, a może i nigdy, nawet lokalizacja nie jest znana) w której pensja prezesa Grada to 100 000 miesiecznie plus premie.

Artór03.07.2013 11:07

A kiedy akcja 'podpal ZUS'?