Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
29 lipca 2013

Ponad 900 osób "dmuchało" w alkomat

Ponad 900 osób "dmuchało" w alkomat
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

26 lipca na terenie Jastrzębia-Zdroju policjanci badali stan trzeźwości kierowców. Wzmożone kontrole zaowocowały przyłapaniem 14 osób, które prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu.

W piątek w godzinach od 5:00 do 13:00 policjanci prowadzili akcje "Trzeźwość". W jej trakcie, kilka patroli ustawionych w różnych punktach miasta przebadało ponad 900 kierowców.

Kilka minut po godzinie 8:00 patrol zatrzymał mężczyznę, który w wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile. Nie było to jedyne przestępstwo, jakiego dopuścił się kierujący. Okazało się, że na zatrzymanym ciąży jeszcze zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w związku z jazdą w stanie nietrzeźwym. Teraz grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rekordzistą piątkowej akcji był zatrzymany na ulicy Dąbrowskiego motorowerzysta. Mieszkaniec Wodzisławia prowadził mając w organizmie 2,5 promila.

Wszystkim, którzy prowadzili po spożyciu alkoholu grozi kara do dwóch lat więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pobił człowieka - szuka go Policja Pobił człowieka - szuka go Policja

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość229.07.2013 13:41

Nie zauważyłem żeby 900 innych źle parkowało ... itd. Głupie komentarze nie są mile widziane.

Gość29.07.2013 13:35

Ja protestują, żeby tych głupoli wsadzać do więzienia. Bardzo wysokie kary finansowe ściągane natychmiast po wyroku, prace na rzecz miasta np. sprzątając śmieci po zagajnikach i krzakach i inne kary na naszą rzecz, to bardzo dobry sposób na zadość uczynienie mieszkańcom ryzyka jakie ponieśli gdy pijący jechali przez miasto. Miło by było zobaczyć ich zdjęcia na stronie internetowej miasta i w gablocie przed UM.

Gość29.07.2013 9:57

900 innych spokojnie parkowało na przejściach dla pieszych, chodnikach, jeździło bez włączonych świateł i nie używało kierunkowskazów.