Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
9 października 2013

Jastrzębska Spółka Węglowa inwestuje w Budryk

Jastrzębska Spółka Węglowa inwestuje w Budryk
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW zainwestuje w zakład przeróbki mechanicznej węgla w kopalni Budryk. Dzięki temu uzyska lepszej jakości węgiel koksowy, który jest głównym towarem sprzedawanym przez spółkę.

Przetarg na rozbudowę i modernizację zakład przeróbki mechanicznej węgla w kopalni Budryk został już rozstrzygnięty. Umowa ma zostać podpisana do końca roku. 

Pogłębienie szybu pozwoli na uzyskanie dostępu do wysokiej jakości węgla koksowego. W nowym poziomie znajduje się około 160 mln ton węgla typu 35. Następnym krokiem jest modernizacja zakładu, który nie został przygotowany do pełnego wzbogacania węgla koksowego. 

- Ta kopalnia ma w sobie olbrzymi potencjał.  Należało w nią zainwestować i to zaczęliśmy robić od razu po włączeniu kopalni w struktury JSW w 2008. Udostępnienie zasobów poziomu 1290 pozwoli na wydłużenie żywotności tej kopalni prawie o 70 lat – powiedział Jarosław Zagórowski, prezes JSW. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (1)
mieszkaniec09.10.2013 11:19

Im wiecej JSW inwestuje tym bardziej akcje lecą w dół , fatum jakieś czy inna przyczyna? PO dwóch i pół roku na giełdzie akcje straciły 50%.