Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
10 października 2013

Prezydent i urzędnicy lekceważą komisje Rady Miasta?

Prezydent i urzędnicy lekceważą komisje Rady Miasta?
fot. Łukasz Wilczyński / jastrzebieonline.pl

Na przedostatnim posiedzeniu Komisji Rewizyjnej, jej członkowie mieli opiniować projekty uchwał budżetowych. Było to jednak niemożliwe przez nieobecność kompetentnych osób z UM.

16 września obradowała Komisja Rewizyjna Rady Miasta. Miała ona wydać opiniowanie na temat projektów uchwał budżetowych. Zmiany obejmowały uchwały dotyczące budżetu miasta na 2013 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej. Na posiedzeniu Komisji nie pojawił się jednak prezydent Marian Janecki ani żaden z jego zastępców. Nieobecni byli także naczelnicy merytoryczni Wydziałów UM wnioskujący o zmiany budżetowe. Jak komentuje radny Janusz Tarasiewicz, członkowie komisji nie mieli przez to możliwości zadawania pytań, dotyczących tak ważnej rzeczy jaką jest budżet miasta.

- Brak obecności tych osób uniemożliwił uzyskanie jakichkolwiek informacji, co do zasadności, rzetelności i gospodarności wnioskowanych zmian. Tym samym radni będący członkami Komisji zostali pozbawieni możliwości opiniowania wspomnianych projektów - wyjaśnił Janusz Tarasiewicz, wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.

Zobacz też: Tarasiewicz: To ewidentne i rażące złamanie prawa

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Magistrat rozdaje kalendarze Magistrat rozdaje kalendarze

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość13.10.2013 11:45

Może nie zlekceważą wizyty CBA?

Bywalec11.10.2013 19:49

Prezydent wie, że wyleci i dlatego lekceważy wszystkich. To jest wynik bezsensownych wyborów w których wyborcy nie myśleli. Teraz widać rezultat bezmyślności większej grupy głosujących.

zły11.10.2013 6:26

Prezydent i urzędnicy lekceważą wszystkich!