Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
31 października 2013

Aparatura za 170 tysięcy już w szpitalu

  • Aparatura za 170 tysięcy już w szpitalu
  • Aparatura za 170 tysięcy już w szpitalu
Więcej zdjęć:
fot. Justyna Zguda / jastrzebieonline.pl

W środę Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu -Zdroju otrzymał nowy sprzęt medyczny. Urząd Miasta zakupił dla niego aparaturę o łącznej wartości 170 tys. zł.

UM zakupił aparat do znieczulenia ogólnego Fabius GS Premium oraz videogastroskop. Nowe urządzenia trafiły na blok operacyjny i blok porodowy.

Fabius GS Premium to aparatura kosztująca prawie 110 tysięcy złotych. Służy do wprowadzania pacjentów w stan znieczulenia ogólnego, a jednym z jego zadań będzie pomaganie w czasie porodów. Na terenie jastrzębskiego szpitala odbieranych jest rocznie około 1000 porodów.

Natomiast Oddział Gastrologiczno-Wewnętrzny otrzymał od miasta videogastroskop wart prawie 60 tysięcy złotych. W jego skład weszło także dodatkowe wyposażeniem czyli  kleszcze, szczotki, ustnik i tester.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość02.11.2013 20:44

CZY TO OZNACZA ZE W SZPITALU WRESZCIE BEDZIE MOZNA RODZIC ZE ZNIECZULENIEM?

święta lipka01.11.2013 8:23

Przecież to tylko łóżko rurka i wziernik,na tym nie trzeba się znać.

mieszkaniec31.10.2013 9:34

A ten patrzy jakby się na tym znał