Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
EkoOkna
9 stycznia 2014

Prezes JSW: Szósty dzień pracy konieczny

Prezes JSW: Szósty dzień pracy konieczny
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Jarosław Zagórowski zapowiada, że szósty dzień pracy będzie sukcesywnie wprowadzany w kopalniach spółki. Ma to ekonomiczne uzasadnienie.

Jastrzębska Spółka Węglowa chce jeszcze bardziej zwiększyć wydobycie. W roku 2012 kopalnie wydobyły 13,5 mln ton węgla, w 2013 przekroczono ten poziom. Od roku 2015 spółka chce wydobywać 14 mln ton węgla. Jak mówi prezes JSW, żeby było to możliwe, trzeba będzie wprowadzić szósty dzień pracy.

- Szósty dzień pracy w spółce będzie wprowadzany sukcesywnie, tam gdzie jest to ekonomicznie uzasadnione i tam, gdzie jest rynek na wydobyty węgiel. Szósty dzień pracy dotyczy kopalń, zachowany zostałby natomiast pięciodniowy tydzień pracy górników (…) Jeżeli polskie górnictwo nie podniesie efektywności, to nie będzie rozwoju - powiedział Jarosław Zagórowski dla portalu wnp.pl.

Poziom wydobycia może się jeszcze zwiększyć, o ile dojdzie do przejęcie kopalni Knurów-Szczygłowice. Wtedy JSW będzie mogła produkować około 18-19 mln ton węgla rocznie.

Zobacz też: Coraz bliżej przejęcia kopalni przez JSW

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
Sławomir13.01.2014 17:49

Polecam założyć komukolwiek z komentujących tutaj firmę (nie dotyczy ludzi którzy rozumieją problem) i utrzymać się z Nią przez miesiąc. Tak aby dostarczała wystarczających dochodów.

Kamil13.01.2014 17:09

te komentarze... Boże, czy ludzie naprawdę są idiotami? Bezmózgimi pajacami którym się wszystko należy? 10 000zł i tona węgla na miesiąc oraz 2 godzinny dzień pracy! Tak powinno być bo jestem górnikiem i mi się należy! Bo ja robię!... To jest głupie, tak bardzo że nie chce mi się wierzyć, że tylu kretynów jest w naszym mieście. Jak by ta banda dostała tylko regularną pensję i nic więcej, to zaczęła czy szanować swoje dodatki i przywileje. Ale zapomniałem, że to są górnicy i im się NALEŻY. Tylko szkoda, że nikt ich nie zmuszał do tej pracy! Nie pasuje to do widzenia, chętnie wejdę na wasze miejsce, chociażby tylko za pensję bez tych dodatków o które tak mocno walczycie. Oszołomy. Gdyby jeden z was został prezesem na 4 miesiące to spółka by upadła. Idzcie wspierać związki zawodowe, oni lubią takich pajacy

Kamil13.01.2014 17:00

Haha, jak śmiesznie czyta się np. takiego "krzycha". Gościu zrozum dzialanie rynku, spółek itd. Bo piszesz glupoty. Moj ojciec nadstawiał glowe! Bedziemy walczyc do upadlego! Chlopie, Ty jestes chory? To Twoj pracodawca, albo godzisz sie na warunki proponowane albo idz sobie gdzies indziej. Najlepiej jakby każdy zarabial 10 000zł i pracowal godzine dziennie nie? Co z tego ze kopalnia bankrutuje miesiac poźniej :)

obserwator13.01.2014 10:26

a może prezesowi płacić za sprzedasz węgla a nie za siedzenia i wydobycie ???

krzychu13.01.2014 0:43

banda lemingów...

Czcigodny ze szczytu12.01.2014 20:17

nikt nie będzie o nic walczył, spuścicie głowy na dół i normalnie pójdziecie do pracy.

Krzychu12.01.2014 13:05

Panie Szanowny Prezesie Zagórowski nie wiesz w co się pakujesz o ten szósty dzień będziemy walczyć do upadłego. Nie po to mój ojciec nadstawiał głowę żeby były wolne soboty abym ja teraz poddał się bez walki. IDZIESZ NA WOJNĘ KTÓRĄ PRZEGRASZ !!! Lepiej zastanów się nad inną posadą i wypier... z tej JSW.

Pokaż wszystkie opinie (41)