Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
30 stycznia 2014

Mimo zimy dalej budują Drogę Główną Południową

Mimo zimy dalej budują Drogę Główną Południową
fot. Jerzy Lis

Budowlańcy ciągle pracują przy budowie Drogi Głównej Południowej. Mimo zimy i mrozów, warunki pogodowe umożliwiają wykonanie części prac.

Wszystko wskazuje na to, że drugi etap Drogi Głównej Południowe zostanie oddany w terminie. Droga ma zostać oddana do sierpnia 2014 roku. Aktualnie rozpoczęto już budowę ekranów akustycznych, rowów odwadniających, muru oporowego oraz umocnienie skarp. Na ukończeniu są także dwa wiadukty. Trwa jeszcze przebudowa sieci elektroenergetycznej, gazowej, wodociągowej i teletechnicznej - te prace ukończone są w 80%.

Pierwszy, ponad 3-kilometrowy odcinek DGP został oddany do użytku w lipcu 2013 roku. Drugi ma długość 5 km i kosztuje 122 mln złotych, z czego ponad połowa pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala Wypadek na DGP. 28-latka odwieziona do szpitala

Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala Wypadek na DGP. Ranny odwieziony do szpitala

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
DO do gość01.02.2014 20:20

Poszukaj kolego dokładnie na necie Droga Główna Połódniowa i Droga Główna Północnaa zobaczysz mieszkam tu i siedzę w tym temacie (mały interes z tego ale to inna bajka) nasza DGP docelowo ale to jeszcze szmat czasu od Chrzanowa po Jelenią Górę niepisz że to brednie mam na stole plany zaakceptowane dopiero w 25% ale te 75% to tylko konkretnie "którędy"

do gość01.02.2014 13:54

Alternatywa dla A4 ze światłami i skrzyżowaniami co parędziesiąt metrów? Nie żartuj sobie.

Do typ 01.02.2014 11:17

Poczekaj aż obwodnica bedzie gotowa - ul Rybnicka sie nie włączy do ruchu tam już sa problemy w godzinach szczytu

typ31.01.2014 23:14

rondo na zofiowce jest idealnym rozwiązaniem

>>>31.01.2014 12:40

Jak będziesz grzeczny to pozwolę Ci zamiatać tą drogę

do DW93331.01.2014 11:29

Poszukaj popytaj o plany tej drogi z lat 2006 potem zobacz aktualne i dopiero sie wypowiadaj - tna koszty samej drogi , węzłów itp a podnoszą koszty swoje żeby sie wzbogacić.
Dla zainteresowanych nasz odcinek czyli DGP ETAP I i II miał mieć początek tam gdzie jest ale rondo na dubielcu skrzyżowanie bezkolizyjne (ślimaki) koniec w mszanej ale przy węźle A1 a nie 1km bliżej i rondem zakończony ponadto w 80% 2 pasy w każdym kierunku teraz zostały górki dolinki i podjazdy - miało być po estakadach.

Gość31.01.2014 10:55

Ta droga to jest część alternatywy dla A4 budowana etapami ale bedzie
@pert MASZ WIELKĄ RACJĘ

Pokaż wszystkie opinie (20)