Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
18 lutego 2014

W Urzędzie Miasta pojawił się poczet prezydentów

W Urzędzie Miasta pojawił się poczet prezydentów
fot. Adam Kuźniar / jastrzebieonline.pl

Na pierwszym piętrze budynku A Urzędu Miasta pojawiły się gabloty ze zdjęciami byłych i aktualnych włodarzy miasta.

Pomysł umieszczenia portretów włodarzy miasta pojawił się w maju 2013. Wtedy zaproponowała to radna Bernadeta Magiera (Wspólnota Samorządowa), argumentując, że mieszkańcy nie znajdą prezydentów naszego miasta.

Na pierwszym piętrze znajdują się dwie gabloty. Pierwsza z nich poświęcona jest władzy uchwałodawczej - Przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, Przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej, Przewodniczący Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój w latach 1963-2013 (16 zdjęć osób). Druga władzy wykonawczej – Przewodniczący Prezydium Miejskiej Rady Narodowej, Naczelnik Miasta i Prezydenci Miasta w latach 1963-2013 (13 zdjęć).

Polub i udostępnij
Czytaj też

Radni podzielili miejsca w prezydium Radni podzielili miejsca w prezydium

Piotr Szereda przewodniczącym Rady Miasta Piotr Szereda przewodniczącym Rady Miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
hej20.02.2014 17:18

PS Jeśli chcesz wiedzieć to młodzież co jakiś czas wychodzi z inicjatywami różnymi i zawsze w tym urzędzie jest spławiana. Zazwyczaj słyszą krótką tam odpowiedź: "Nie, bo nie i koniec"

hej20.02.2014 16:01

jastrzębianka - galerie i markety to powstają, bo są górnicy, którzy mają pieniążki do wydania, tacy jak twój stary, a kabarety i kapele, które do mas przyjeżdżają to przyjeżdżają do każdej wioski, jeśli im zapłacą, to często jest tak, ze kapela na dniach miasta Jastrzębia gra trzeci raz tego samego dnia, poziom prezentuje mizerny w związku z tym nie mówiąc o tym, że kupa kapel przyjeżdża pijana, jak choćby Perfect swojego czasu, że trzeba było wokalistę wnosić na scenę, bo sam wejść nie dał rady.
Miasto jest bogade i mogłoby wiele rzeczy mieszkańcom zaproponować, cieklawszych niż występy kapel i kabaretów objazdowych.

startywyga20.02.2014 7:33

Młodzi ludzie, zacznijcie się angażować, spotykajcie się i rozmawiajcie, gromadźcie pomysły. Potrzebne jest nowe pokolenie, które wniesie w działalność miasta świeżość i nowość! Potrzeba zupełnie nowych twarzy, ludzi z pomysłami i charakterem. Potrzebne jest zjednoczenie wszystkich małych ugrupować i wybranie osób, które wystartują do wyborów. Życzę powodzenia!

jastrzębianka19.02.2014 17:05

Ludzie obudźcie się!. to zawsze było miasto samych górników i dla nich powstało, więc stwierdzenie, że umiera i, że zostają w nim sami górnicy świadczy o nieznajomości historii naszego miasta. Podobnie jak hasło, że Jastrzębie to sypialnia- to przecież nie wina prezydentów ani aktualnych ani poprzednich. To miasto powstało za komuny - na węglu i dla węgla niestety i to cud, że cokolwiek w ogóle więcej tutaj powstaje i się dzieje, poza kopalniami i mieszkaniami. Mamy piękny i zadbany park zdrojowy (który z ruiną nie ma nic wspólnego), mamy sklepy, galerie, kino, obiekty sportowe. Przyjeżdżają do nas kapele, kabarety, teatry, organizuje się spotkania autorskie - to miasto żyje, powoli małymi kroczkami rozwija się i nadrabia zaległości. Nigdy nie dogonimy miast starych, z tradycjami, historią, rynkiem - bo takie są uwarunkowania historyczne, których nie da się przeskoczyć - i żaden prezydent nie zrobi z igły wideł. Ja chylę czoła przed wszystkimi, którzy tym miastem rządzili, rządzą i rządzić będą. Nie chodzi wcale o pochwalny elaborat - zawsze znajdzie się coś co można wytknąć, zawsze znajdzie się ktoś kto ma inną wizję i nie z wszystkim się zgadza. Jednak miejcie świadomość, że kierowanie miastem to trudna sprawa, zwłaszcza tak trudnym miastem jak Jastrzębie, które ze ze względu na uwarunkowania historyczne i gospodarcze ma swoją niełatwą specyfikę. Zamiast krytykować, wytykać błędy, zastanawiać się czy powieszenie zdjęć włodarzy na ścianie w magistracie jest słuszne - sami zaangażujcie się w działalność na rzecz miasta, to nasze miasto, to my jego mieszkańcy z mocy prawa stanowimy wspólnotę samorządową i wiele zależy od nas. Działać nie narzekać i krytykować!!

Gość19.02.2014 11:30

OWN to znakomite miejsce na postawienie monumentu upamiętniającego osiągnięcia władz miasta. Proponuje też zmienić herb miasta i dodać do niego dziurę i psie g...

Gość19.02.2014 8:06

Teraz kolej na pomniki.

aktywny18.02.2014 20:32

Bernadeta znów się podlizuje, jak zwykle. Brak merytoryki, ale takie rzeczy to tak...

Pokaż wszystkie opinie (19)