Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
3 marca 2014

Rondo Centralne zmieni nazwę? Jest pomysł

Rondo Centralne zmieni nazwę? Jest pomysłOd lewej: Artur Domasz, Szymon Klimczak, Adrian Nalbach
fot. Solidarna Polska

Członkowie Solidarnej Polski przygotowali uchwałę w sprawie zmiany nazwy ronda Centralnego. SP chce uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych i nazwać rondo ich imieniem.

1 marca, czyli w Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" członkowie Solidarnej Polski w Jastrzębiu zorganizowali konferencję prasową. Jednym z tematów było nadanie rondu imienia Żołnierzy Wyklętych. W ten sposób SP chce by uczczono pamięć żołnierzy walczących przeciwko komunizmowi. 

- Mamy nadzieję, że uda się zrealizować ten pomysł ponad podziałami - powiedział Artur Domaszk z Solidarnej Polski.

Projekt uchwały został już przygotowany. Aby mógł zostać poddany pod głosowanie przez radę miasta musi poprzeć go co najmniej trzech radnych. Radny Janusz Tarasiewicz już go podpisał i obiecał złożyć projekt do Biura Rady Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
hanys06.03.2018 9:44

tylko w Polsce można czcić bandziorów - wstyd dla uczestników marszu

Gość06.03.2018 8:18

Rada Miasta w lutym 2016 r. na wniosek m.in. radnego Sz. Klimczak podjęła uchwałę w tej sprawie. Wykonanie uchwały powierzyła prezydentowi miasta, czyli Annie Hetman. Pomimo upływu ponad 2 lat Hetmanowa nie wykonała uchwały Rady Miasta. Czy Radni jej to wytkną i będą patrzeć co pisze w sprawozdaniach z wykonania uchwał Rady Miasta??? Podaję Państwu link do uchwały Rady Miasta, która nie została wykonana:
https://bip.jastrzebie.pl/uchwala/46286/uchwala-nr-iii-28-2016 

Społeczeństwo01.03.2018 14:39

Zanim cokolwiek zmienicie w naszym mieście musicie mieć zgodę nas, mieszkańców. Skończyła się zabawa w sobiepaństwo. Jeśli jesteście członkami solidarnej Polski to powinniście wiedzieć, że solidarność to współpraca wszystkich mieszkańców. Nie tylko tych, którzy należą do "solidarnej Polski". Bo to nie jest solidarność polaków tylko jakiś cwaniaków chcących narzucić swój punkt widzenia.

Paweł04.03.2014 21:07

A co z darmową komunikacją o której pisał Klimczak ?
Pomysły to każdy może rzucać. A ten co zmieni dla mieszkańca Jastrzębia ?
Szkoda gadać

Tomek04.03.2014 20:43

do urzędnik

co znaczy "... zmiana nazwy ronda nie kosztuje zbyt wiele". Konkretnie ile ?

Janusz 04.03.2014 18:54

a klimczak to juz chociaz skonczyl jakas szkołe ?

Sasanki04.03.2014 17:32

Mnie się pomysł podoba i z tego co gadalam z ludźmi to sa za. No bo przecież jakie centrum u nas w mieście ? A po drugie kto wie coś o bohaterach antykomunistycznego podziemia? No właśnie, dlatego trzeba coś robić nim zapomnimy o ludziach, którzy życie oddali za nasza wolność. Takze ta wolność słowa.

Pokaż wszystkie opinie (47)