Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
8 kwietnia 2014

Dziś policja przygląda się i pieszym, i kierowcom

Dziś policja przygląda się i pieszym, i kierowcom
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

We wtorek na terenie całego województwa śląskiego policjanci drogówki prowadzą akcję skierowaną do pieszych. Jak informuje policja, działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym,

Akcja rozpoczęła się o godzinie 6:00 i potrwa do 22.00. W działaniach wykorzystany zostanie specjalistyczny sprzęt, między innymi nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory.

- Planowane działania policyjne „NURD” mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących jak i pieszych. Są ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym - informuje policja.

W ramach akcji mundurowi będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie będą się przyglądali, czy piesi sami nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami Rzuciła go w Walentynki. Krzyk i trzaskanie drzwiami

Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu  Pożar na "Manhattanie". Kobieta w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość10.04.2014 10:04

Niestety działania jastrzębskiej policji zawsze ograniczają się do przyglądania się.

Gość09.04.2014 17:34

"i pieszym, i kierowcom" ... widzę postęp:)

?????08.04.2014 22:43

no i co? Ile zarobili? Te polucjanty?

Mieszkaniec08.04.2014 19:04

Mnie się też przyglądali, przyglądali i nic. Poszli sobie podziękowawszy wcześniej. Grzeczni ludzi. I mili. A ten policjant z radiowozu już się tłumaczy.

Gość08.04.2014 13:45

Tak przygląda się pieszym, bo się ciepło zrobiło i piesze chodzą już w mini i ..... Dla tego się nasza policja przygląda, oblizuje i nic nie robi jak zawsze.

Spostrzegawczy08.04.2014 12:52

Tak się przygląda że dzisiaj o godzinie 10.45 podjechał radiowóz na pas gdzie jest wjazd do tesco ( nadmieniam że na tym pasie nie wolno stawać sama policja wypisuje w tym miejscu mandaty .Radiowóz do dostawczy fiat) i jeden z panów policjantów poszedł sobie do ajencji opłat w tesko zapłacić rachunki.I o jakim bezpieczeństwie tu mówimy jak w godzinach pracy załatwia się swoje prywatne sprawy.Mam nadzieje że ten komentarz zostanie dopuszczony do przeczytania przez inne osoby