Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
30 maja 2014

Prezydent z absolutorium. PO na "nie"

Prezydent z absolutorium. PO na "nie"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

29 maja podczas sesji rady miasta przyjęto sprawozdanie roczne z budżetu 2013 i udzielono absolutorium prezydentowi miasta, Marianowi Janeckiemu. Jedyną frakcją jaka nie zagłosowała za absolutorium była Platforma Obywatelska.

Przedstawiciele wszystkich klubów poparli działania budżetowe z poprzedniego roku. Jedyną frakcją, która nie udzieliła poparcia prezydentowi była Platforma Obywatelska. Roman Foksowicz (PO) podczas przemówienia powiedział, że duża część zadań wpisanych do budżetu na rok 2013 nie zostało zrealizowanych. Jako przykład podał m.in. budowę fontanny solankowej, rewitalizację OWN, przebudowę targowiska czy przebudowę ulicy Witczaka. Działania prezydenta nazwał "mydleniem oczu ludziom". Podczas głosowania radni tej partii jednak wstrzymali się od głosu. Głos wstrzymujący wyraził również radny niezrzeszony, Janusz Tarasiewicz. Pozostałych szesnastu radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium prezydentowi Marianowi Janeckiemu.

W roku 2013 dochody miasta wysniosły 394 mln zł, wydatki to 462 mln z. Budżet zamknął się deficytem w wysokości 67 mln zł. Pokryto go z nadwyżki budżetowej z lat ubiegłych, pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ze spłat pożyczek udzielonych przez miasto.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
ACDC01.06.2014 15:47

Albo tak, albo nie! Albo coś jest białe, albo czarne! Wstrzymując się od głosu co właściwie POkazali? Nic! W Jastrzębiu potrzebny jest szeroki front od lewicy do prawicy - inaczej nic się nie zmieni przez kolejne lata. Ci sami ludzie, te same partie, żadnych pomysłów na miasto.

Estera01.06.2014 13:32

100 % racji Józefie. W mieście rządzą "inteligenci" Matusiaki. A Janecki musi ich słuchać, bo bez Matusiaków go nie ma, bo Wspólnota Janeckiego nie ma szans ułożyć się z nikim innym jak Matusiakami, Sławikiem i Kaszą. Poparcie czerwonego autobusu SLD to za mało,żeby ułożyć większość. Ponoć car z Bzia już ma zaklepane, że w przypadku przegranej wystartuje za rok na senatora. Oczywiście z PISu. Taka gwarancja i wynagrodzenie za propisowską lojalność. A ponieważ przegrana jest blisko trwa jazda bez trzymanki. Przykładem zadłużanie lokatorów z GSM, likwidacja stadionu z atrakcyjnymi gruntami itp itp. W PISdu z nimi wszystkimi. A prawdziwym hipokrytą jest hipo_kryzja.

hipo_kryzja01.06.2014 12:05

To właśnie typowa obłuda- nie jesteśmy "na tak" ani "na nie", tak na wszelki wypadek...

Józef K.01.06.2014 11:48

PO jest miałkie. To akurat każdy wie. Ale problemem jest kto inny. W mieście rządzi lokalny PIS rękoma swojej przybudówki Wspólnoty Samorządowej i prezydenta z tejże Wspólnoty Mariana Janeckiego. Do tego dochodzi nieformalne wsparcie postkomunistów z SLD. Koalicja PISu z swoimi marionetkami przegłosuje wszystko na co wcześniej dała przyzwolenie spolegliwemu prezydentowi. To czy PO zagłosuje przeciw czy się wstrzyma, czy stanie na rękach albo uszach nic nie zmieni. Tak działa układ. To jednak nie rozgrzesza PO. Ta mając 6 radnych powinna doprowadzić do tego, że o "wałach" w mieście powinno huczeć, a zamiast tego mamy nieśmiałe, grzeczne, wygładzone i cichutkie głosy sprzeciwu. Tak wygląda władza w mieście. Czas PIS-WSiowego prezydenta historyka odesłać na śmietnik historii.

Gość01.06.2014 10:45

POwcy NIE poparli absolutorium czyli byli na nie...

hipo_kryzja01.06.2014 8:18

POwcy nie byli na "nie" tylko się wstrzymali, a to kolosalna różnica. Zachowawcza i obłudna POstawa, typowa dla tej partii. A gdzie była radna chorągiewka Siwiec w czasie głosowania? To dopiero szczyt obłudy!

Janusz Tarasiewicz30.05.2014 21:55

Pragnę Szanowną Redakcję poinformować, że nie jestem członkiem PO, a mój głos był głosem wstrzymującym się pośród 4 głosów wstrzymujących się od udzielenia absolutorium Panu Prezydentowi. Poza tym NIKT (również z PO) - choć tak sugeruje tytuł - nie był na "NIE" (nawet i PO)..

Poza tym TRZY (zaledwie) głosy (wstrzymujące się) PO nie wyrażają stanowiska całego Klubu Radnych PO. Troje radnych nie wzięło udziału w głosowaniu, choć listę obecności podpisali i diety zapewne pobiorą mimo nieobecności.

Pokaż wszystkie opinie (12)