Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
9 czerwca 2014

Więcej związków w JSW. Powstało kolejnych pięć

Więcej związków w JSW. Powstało kolejnych pięć
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W czerwcu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej powstał 45. związek zawodowy. Jest to Wolny Związek Zawodowy "Sierpień 80" KWK "Borynia-Zofiówka-Jastrzębie". Stopień uzwiązkowienia załogi to 121,4 procent.

Pod koniec 2013 roku w JSW działało 40 związków zawodowych. W tym roku pojawiło się 5 kolejnych. Stopień uzwiązkowienia pod koniec marca wynosił 121,4 procent. Łączna liczba członków ZZ to ponad 26 tysięcy, czyli więcej niż wszyscy pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. To znaczy, że niektórzy pracownicy są zapisani do więcej niż jednego związku.

- Aktualnie ze zwolnienia od obowiązku świadczenia pracy na pełen etat z powodu działalności związkowej zwolnionych jest  76 pracowników, a 6 na pół etatu - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Nie będzie wzrostu  płac. Wypłacą premię? JSW: Nie będzie wzrostu płac. Wypłacą premię?

JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników JSW: 125 związków. Więcej członków niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Roman11.06.2014 18:23

Po co ich wybieracie. Po co popieracie kolejne związki. Niewiele Wam dają, lub nic. Samy wrzaskiem nic nie załatwią. Nie dajcie się nabrać oszustom.

Peter11.06.2014 9:59

A, i jeszcze jedno WTF . Nie prawie 3 000 000 zł, tylko grubo ponad tę kwotę, bo zgodnie z prawem wypłacane są im pracownicze profity, pomimo że nie świadczą pracy dla pracodawcy. Temat szeroki jak z stąd do Paryża. A najlepsze jest to, że taki zwykły pracownik ponosi podwójne ich utrzymanie - raz, bo tyra na nich na dole - dwa, bo płaci składki ( czasem kilka składek, bo i nie w jednym związku zapisany). A same związki już nie gwarantują stałego zatrudnienia w kopalni, jak to było kiedyś.

Peter11.06.2014 9:37

Do WTF - gratuluje realnego poglądu na sprawę. Zgadzam się, że wieloletni związkowiec zwolniony ze świadczenia pracy w swoim zakładzie, jest skreślony na rynku pracy i nikt nie przyjmie takiego byłego górnika. Tym bardziej, że wszystkie takie informacje zawarte są w świadectwie pracy i dzięki zmianom w przepisach już wszystkie zwolnienia lekarskie też :)

WTF10.06.2014 23:17

82 złodziei...
Po średniej 3000 zł brutto wynagrodzenia daje prawie 3 000 000 zł rocznie na ich utrzymanie...
Ciekaw jestem jakby tak górnictwo padło doszczętnie jak wyglądała by rozmowa rekrutacyjna w innej branży....
- "Czym się Pan wcześniej zajmował ?"
- "Przez ostatnie X lat okradałem Jastrzębską Spółkę Węglową pracując w Związku Zawodowym XXX organizując wycieczki dla pracowników oraz burdy przed biurowcem JSW S.A."
- "Czy ma Pan jakieś kwalifikacje ?"
- "Tak, koledzy mi pozałatwiali szkolenia górnicze za które nie zapłaciłem ani złotówki, które do niczego mi się nie przydały gdyż nie byłem pracownikiem fizycznym"
- "Czy zna Pan języki obce ?"
- "Tak, troszkę mówię po niemiecku z uwagi na rodzinę osiedloną w niemczech. Mogę na przykład w sklepie spożywczym kupić 0,5 ltr wódki"
- "A może język angielski ?"
- "Nie."
- "Czy ma Pan jakieś specjalne umiejętności ?"
- "Tak. Potrafię zgadać się z 10cioma kretynami w firmię aby założyć związek zawodowy..."
- "Jakie wykształcenie Pan posiada?"
- "Skończyłem technikum górnicze.."
- "Jakie wynagrodzenie Pana interesuje ?"
- "Biorąc pod uwagę moje wieloletnie doświadczenie myślę, że zasługuję na kwotę 5000 zł brutto"

POWODZENIA ZŁODZIEJE !!!

Tadzio09.06.2014 18:18

Chyba założe 46 związek,są chętni??

....09.06.2014 15:30

masz dwie lewe rece do roboty zaloz zwiazek :)

Czcigodny ze szczytu09.06.2014 10:38

Oooo, to poszerzy się oferta wycieczek !

Pokaż wszystkie opinie (8)