Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
Queens Chicken
10 lipca 2014

Wyremontują drogę w ramach współpracy PL-CZ

Wyremontują drogę w ramach współpracy PL-CZ
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie

W ramach współpracy pogranicza polsko-czeskiego, wyremontowana zostanie ulica Wyzwolenia. 9 lipca została podpisana umowa między partnerami projektu.

W ramach projektu "Poprawa dostępności pogranicza polsko-czeskiego w obrębie gmin Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, Karivna i Petrovice u Karvine", nasze miasto zgłosiło realizację inwestycji polegającą na przebudowie ulicy Wyzwolenia na długości ponad 4 km. Droga wyremontowana będzie od ul. Ranoszka do skrzyżowania ulicy Wyzwolenia z ulicą Cieszyńską. Prace obejmować będą również korektę skrzyżowań w ciągu dróg, budowę kanalizacji deszczowej oraz chodników.

- Projekt zakłada, że dzięki poprawie spójności i wydajności układu komunikacyjnego w wymiarze transgranicznym, nastąpi znaczące zwiększenie dostępności turystycznej obszaru, co bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw działających na rynku usług związanych z turystyką - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł Rozbudowa ZS nr 9 rozpoczęta. Kosztuje 1,6 mln zł

Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej Trwa budowa chodnika przy ul. Cieszyńskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
m.k.13.07.2014 10:55

tamta ruina to już za Ogiegły została sprzedana, głupota, bo prokuraturę mamy w przedszkolu, ZUSu nie mamy już, a miasto pozbyło sie niewykończonego budynku.

&*##2@12.07.2014 17:57

a czy nie ważniejszy jest remont ruiny siedziby MOK i kina Centrum(ściana północna) obok Galerii Jastrzębie

Janek11.07.2014 10:17

Na razie tylko podpisali to przecież nic nie znaczy dla Janeckiego i Pilarskiej idą wybory to będą wszystko podpisywać, że niby tyle się dzieje w mieście tyle remontów itd. Po wyborach nie będzie na to pieniędzy taka kiełbasa wyborcza a wszyscy skaczą z radości. Gdzie do tej pory był Janecki i co zrobił w tym mieście ???????

Bzianecki10.07.2014 23:22

A ta Pani na zdjęciu to pilnuje szefa, żeby wiedział gdzie się ma podpisać. A na poważnie, to powinniśmy "remonty" w mieście zacząć od wymiany propisowskiego prezydenta Janeckiego (siedzi pośrodku).

obiektyw10.07.2014 13:48

Libowiec jest juz nowy, teraz Wyzwolenia. To i tak jestem w szoku, ze ani Ranoszka ani Świerczewskiego nie były ważniejsze. Pani Pilarska musi być zadowolona.
Janecki, obudź się! najważniejsze jest połączenie z miasta z autostradą. Miasta! nie Bzia!

hejka10.07.2014 13:14

Bzdury. Pociąg niech uruchomią, bo sory, ale ja jeżdżę do czech co weekend, bo tam mają pociągi, tylko, że najpierw trzeba dojechać do Czeskiego Cieszyna. A jakbym tak mógł wsiąść w Zdroju, na Górnym itp i zajechać do Bogumina to byłoby pierwszorzędnie.

Gościu10.07.2014 11:30

Zabraliby się lepiej za mazowiecką i północną, które już ledwo zipią, a nie za drogi na kompletnym zadupiu, którymi jeżdżą 3 auta na krzyż. -.-

Pokaż wszystkie opinie (9)