Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
10 lipca 2014

Wyremontują drogę w ramach współpracy PL-CZ

Wyremontują drogę w ramach współpracy PL-CZ
fot. R. Cebula / UM Jastrzębie

W ramach współpracy pogranicza polsko-czeskiego, wyremontowana zostanie ulica Wyzwolenia. 9 lipca została podpisana umowa między partnerami projektu.

W ramach projektu "Poprawa dostępności pogranicza polsko-czeskiego w obrębie gmin Godów, Jastrzębie-Zdrój, Zebrzydowice, Karivna i Petrovice u Karvine", nasze miasto zgłosiło realizację inwestycji polegającą na przebudowie ulicy Wyzwolenia na długości ponad 4 km. Droga wyremontowana będzie od ul. Ranoszka do skrzyżowania ulicy Wyzwolenia z ulicą Cieszyńską. Prace obejmować będą również korektę skrzyżowań w ciągu dróg, budowę kanalizacji deszczowej oraz chodników.

- Projekt zakłada, że dzięki poprawie spójności i wydajności układu komunikacyjnego w wymiarze transgranicznym, nastąpi znaczące zwiększenie dostępności turystycznej obszaru, co bezpośrednio przekłada się na wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw działających na rynku usług związanych z turystyką - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa przebudowa za 1,2 mln zł Trwa przebudowa za 1,2 mln zł

Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego? Kiedy będzie nowy wiadukt na Piłsudskiego?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
m.k.13.07.2014 10:55

tamta ruina to już za Ogiegły została sprzedana, głupota, bo prokuraturę mamy w przedszkolu, ZUSu nie mamy już, a miasto pozbyło sie niewykończonego budynku.

&*##2@12.07.2014 17:57

a czy nie ważniejszy jest remont ruiny siedziby MOK i kina Centrum(ściana północna) obok Galerii Jastrzębie

Janek11.07.2014 10:17

Na razie tylko podpisali to przecież nic nie znaczy dla Janeckiego i Pilarskiej idą wybory to będą wszystko podpisywać, że niby tyle się dzieje w mieście tyle remontów itd. Po wyborach nie będzie na to pieniędzy taka kiełbasa wyborcza a wszyscy skaczą z radości. Gdzie do tej pory był Janecki i co zrobił w tym mieście ???????

Bzianecki10.07.2014 23:22

A ta Pani na zdjęciu to pilnuje szefa, żeby wiedział gdzie się ma podpisać. A na poważnie, to powinniśmy "remonty" w mieście zacząć od wymiany propisowskiego prezydenta Janeckiego (siedzi pośrodku).

obiektyw10.07.2014 13:48

Libowiec jest juz nowy, teraz Wyzwolenia. To i tak jestem w szoku, ze ani Ranoszka ani Świerczewskiego nie były ważniejsze. Pani Pilarska musi być zadowolona.
Janecki, obudź się! najważniejsze jest połączenie z miasta z autostradą. Miasta! nie Bzia!

hejka10.07.2014 13:14

Bzdury. Pociąg niech uruchomią, bo sory, ale ja jeżdżę do czech co weekend, bo tam mają pociągi, tylko, że najpierw trzeba dojechać do Czeskiego Cieszyna. A jakbym tak mógł wsiąść w Zdroju, na Górnym itp i zajechać do Bogumina to byłoby pierwszorzędnie.

Gościu10.07.2014 11:30

Zabraliby się lepiej za mazowiecką i północną, które już ledwo zipią, a nie za drogi na kompletnym zadupiu, którymi jeżdżą 3 auta na krzyż. -.-

Pokaż wszystkie opinie (9)