Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
14 sierpnia 2014

Sławomir Żmudziński kandydatem na prezydenta

Sławomir Żmudziński kandydatem na prezydentaOd lewej: Janusz Tomczak, Sławomir Żmudziński, Jakub Gruszka
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Koalicja złożona z Niezależnego Porozumienia Wyborców, Kongresu Nowej Prawicy i Ruchu Narodowego wystawi wspólnego kandydata na prezydenta. Będzie nim Sławomir Żmudziński znany m.in. z Niezależnej Inicjatywy Mieszkańców.

"Porozumienie NPW Nowa Prawica" wystawi w nadchodzących wyborach samorządowych wspólnych kandydatów. 13 sierpnia na konferencji prasowej przedstawiono kandydata na prezydenta miasta. Koalicjanci uznali, że najlepszym do tej roli będzie Sławomir Żmudziński.

Jak mówił kandydat, głównym celem jest odsunięcie od władzy koalicji Wspólnoty Samorządowej i Prawa i Sprawiedliwości. Nowy kandydat chce się również skupić na budowie społeczeństwa obywatelskiego, po to by mieszkańcy rzeczywiście mogli decydować o swoim mieście.

Nie wykluczone, że do koalicji dołączą jeszcze inne ugrupowania. Rozmowy z innymi podmiotami jeszcze się toczą.

Sprostowanie Górnośląskiego Sztabu Wojewódzkiego Ruchu Narodowego:

Ruch Narodowy dementuje informacje, jakoby w Jastrzębiu Zdroju wszedł w koalicję o nazwie "Porozumienie NPW - Nowa Prawica". Prowadzone rozmowy z lokalnymi działaczami społecznymi, po próbie zawłaszczenia inicjatywy przez jedną z partii politycznych - zakończyły się fiaskiem.

Zobacz też: Janusz Buda pierwszym kandydatem na prezydenta

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianin w Radzie Politycznej Ruchu Narodowego Jastrzębianin w Radzie Politycznej Ruchu Narodowego

"Marzy mi się Polska silna" "Marzy mi się Polska silna"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
ALE JAJA20.08.2014 12:38

A to co za cyrkowcy ?
Dawno w Jastrzębiu cyrku nie było !!!!!
Świat się kończy ten pan ma być prezydentem naszego miasta żarty.
Nawet na szatniarza się nie nadaje.

adx268919.08.2014 17:11

Trzeba na wybory licznie iść, trzeba jeszcze innych zachęcać, a oni kolejnych. Potrzebne jest zmasowane uderzenie, nalot dywanowy, który zmiecie ten obóz obiecywaczy! 16 listopada do urn! Janecki do historii musi przejść.

papi19.08.2014 16:59

Hymm.. Ale tak o Co biega? Każdy komentarz jest dziwniejszy od poprzedniego, czepiacie się wszystkiego, a że ten ma taką koszulę, a że tamten się nie uśmiecha -.-'
Serio!? Jeśli waszym zdaniem kandydat ma być piękny jak Johnny Depp, umięśniony jak Arnold i wogle jeszcze bardziej awesome to nie liczył bym na to. Wolę zaryzykować i dać im szansę niż znowu się zawieźć na obecnej władzy. Ktoś zarzucił że chcą odsunąć stary układ i zastąpić go sobą, tylko mam jedno pytanie do tej osoby, a jak inaczej widzi zmianę ludzi w Urzędzie? Nie wiem teleportacje zastosuje i Marsjanów posadzi xD Bądźmy poważni bo jak narazie połowa komentarzy ma za zadanie oczerniać w celu kampanii innych partii w naszym mieście. Na koniec dodam że oni przynajmniej nie rzucają obietnicami, ale może to was tak bardzo drażni że Kiełbaski nie chcą wszystkim obiecać, a nasze miasto dalej pozostaje najszybciej wyludniającym się miastem w kraju.. No jak by tak powiedzieć Takich mamy Urzędników.

WT19.08.2014 11:38

Zgadzam się z poprzednikiem. Gadać i obiecywać każdy może. A kto lubi obiecywać najwięcej. Tutaj przykład obiecanek: http://jastrzebieonline.pl/news,911,prezydent-przedstawil-pomysl-na-own.html 

on19.08.2014 7:35

Zgadzam się to jest parodia i bełkot. Żadnych konkretów, gadać każdy może.

ona ta pierwsza18.08.2014 23:47

A jaki tam atak. Jedna wypowiedź dot. konieczności odsunięcia od władzy Janeckiego i kliki i zaraz "zmasowany atak i wszechstronna krytyka wszystkiego i wszystkich". Chcesz po prostu ludziom z tego komitetu dowalić, a argumentów Ci brak.

ona18.08.2014 18:52

Ta konferencja to jakaś parodia pseudo-polityczna. Zmasowany atak na obóz władzy i ta wszechobecna krytyka- wszystkiego i wszystkich - to to jedyne argumenty, które mają przekonać do oddania głosu na was? Janecki nie jest moim wymarzonym prezydentem, ale wy nie przekonaliście mnie. Sorry, słaby macie klimat.

Pokaż wszystkie opinie (45)