Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°10°
10 października 2014

Aktywne formy turystyki w "małym" parku

Aktywne formy turystyki w "małym" parku
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

Park przy ulicy Żeromskiego został odnowiony. Pojawiły się tam ścieżki rowerowe oraz mała siłownia na świeżym powietrzy. Całość ma służyć aktywnym formom turystyki.

Teren został za hotelem "Dąbrówka" został odnowiony i wzbogacony o ścieżkę rowerową, miejsca postojowe dla rowerów, a także urządzenia siłowni i zabawki dla dzieci.

Budowa została zrealizowana dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i współtworzony był z czeskim miastem partnerskim, Karwiną. Czeska część projektu jest jeszcze w fazie realizacji.

- Głównym celem projektu jest poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej na polsko-czeskim pograniczu poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej na terenie Jastrzębia-Zdroju i Karwiny oraz zmiana wizerunku miast z kopalnianego na turystyczny - informuje Urząd Miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

Aquapark powstanie na Poznańskiej? Aquapark powstanie na Poznańskiej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Żeromski12.10.2014 17:51

Pseudo siłownię? To tak zwane karki chcą tam ćwiczyć. Wielcy spece od rozdmuchiwania bicepsów nie rozumieją, że taki plac ćwiczeń nie nadaje się do tego? Są aż tak głupi?
To nie jest budujące. A z takich placów ćwiczeń korzysta mnóstwo osób. Zwłaszcza starszych. Bardzo im pomaga taki ruch. Lekarze twierdzą, że ruch to zdrowie. I mają rację. To widać po wynikach. Dobrze, że urzędnicy potrafili zdobyć finansowe wsparcie z EFRR. Tylko co ma do tego Karvina ?

Konrad12.10.2014 13:35

Na pomorskiej budują kolejną pseudo siłownia.

Prawdomowny12.10.2014 12:34

Cale szczescie, ze pobudowali te silownie. Teraz na pewno beda do nas zjezdzaly rzesze turystow z calej Europy. Jeszcze kilka lat i bedziemy drugim Dubajem, tam tez w promocji pomogly innowacyjne projekty i odwazne inwestycje :) Pozdrawiam myslacych..

hehehe10.10.2014 20:56

turystyka w Jastrzębiu, hehehehehe

bb10.10.2014 19:09

ile jeszcze tych siłowni na ktorych nikt nie ćwiczy ?

Gość10.10.2014 17:14

Największy przekręt w mieście.