Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
27 listopada 2014

Pracownicy JZR dostaną pracę w JSW SiG?

Pracownicy JZR dostaną pracę w JSW SiG?
fot. JZR

Zarządy JSW Szkolenie i Górnictwo oraz Jastrzębskich Zakładów Remontowych podpisały porozumienie, w którym SiG deklaruje "priorytetowe potraktowanie pracowników części górniczej JZR wyrażających chęć podjęcia pracy w JSW SiG".

Porozumienie zostało podpisane w związku z zapowiadanymi zwolnieniami w JZR. Pracujący tam górnicy, łącznie około 500 osób, ma stracić prace ze względu na "wygaszanie działalności górniczej". Podstawową działalnością w JZR są remonty i produkcja urządzeń górniczych. Działalność górnicza przynosi firmie straty.

Jest jednak szansa, że pracownicy zostaną zatrudnieni w JSW Szkolenie i Górnictwo. SiG i JZR podpisały właśnie porozumienie, w którym mowa jest o priorytetowym zatrudnianiu byłych pracowników Jastrzębskich Zakładów Remontowych "o ile uzyskają oni rekomendację Prezesa Zarządu JZR".

Pracę w SiG podjęło już 731 osób.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
jzr-0wiec03.12.2014 10:19

nie było żadnego porozumienia

Dekarz01.12.2014 15:58

Widać że nawet bez przywilejów i tak ryle lgną do nowej firmy,czyli wynika z tego że dalej opłaca się robić na kopalni...Tak stękacie i narzekacie a podań pod nową firmę prawie 8000...

Gość01.12.2014 8:47

NIE dostaną tej pracy będą protesty w tej sprawie bo z pracownikami nikt się jeszcze nie porozumiał.

do GORNIK30.11.2014 22:56

PRACOWNICY powierzchni to nie tylko biurowiec a na zakładzie przeróbczym już robota nie jest piękna i czysta

ja30.11.2014 21:33

jakbym był prezesem to już dawno bym przeprowadził taką ankietę pracownikom żeby ominąć związki!!!

GÓRNIK30.11.2014 21:32

"Do GÓRNIKA" - a ty zrobiłeś w ogóle coś? czy tylko narzekasz na związki, bo ja wyraziłem swoje zdanie przez tą ankietę. A nuż ktoś to zauważy i zrobi coś z tego...Bo jak na razie związki o swoje walczą a nie o NAS DOŁOWCÓW!!!

pracownik30.11.2014 13:32

Ch....a dostaniemy jak juz cos to SIG wezmie nas na 3 mc a potem do zwolnienia.... Brudny czekaj my cie dopadniemy Taczka juz na ciebie czeka....

Pokaż wszystkie opinie (21)