Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
19 grudnia 2014

Śnieg z lodowiska Jastor na skoczni w Wiśle

Śnieg z lodowiska Jastor na skoczni w Wiśle
fot. wisla-malinka.com

23 grudnia w Wiśle odbędzie się konkurs o Mistrzostwo Polski w skokach narciarskich. Organizatorzy aby przygotować skocznię posiłkują się śniegiem z jastrzębskiego lodowiska.

Zawody Mistrzostw Polski nie powinny być zagrożone, ale dla pewności organizatorzy szukają śniegu. Skocznia w Wiśle zostanie zaopatrzona w śnieg z lodowiska Jastor.

Jak mówi Damian Kiełbasa z MOSiR-u, śnieg z jednej wywrotki wystarczy na przygotowanie 10-centymetrowej warstwy na zeskoku skoczni na powierzchni ok. 150 metrów kwadratowych.

- Przed zawodami organizatorzy z Wisły powinni zjawić się jeszcze po śnieg z naszego lodowiska - dodaje Damian Kiełbasa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu I stopień utrzymania zimowego w Jastrzębiu

Uwaga! Śnieg i sople mogą być niebezpieczne Uwaga! Śnieg i sople mogą być niebezpieczne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
m.k23.12.2014 18:38

a tak poza tym : zbudujmy w Jastrzębiu skocznie dla dzieci, śnieg mamy, jak widać, jak się jakieś dziecko u nas wyszkoli to pojedzie do Wisły czy szczyrku trenować na większej skoczni. A jaka promocja by była dla miasta jakby nam się trafił jakiś Stoch albo Małysz - "chłopak z Jastrzębia" albo i dziewczyna...

m.k23.12.2014 0:25

Pan Kiełbasa powinien być prezydentem miasta, ma dobre pomysły

menel22.12.2014 10:02

może też wywiozą bałwanów z UM :)

zaq20.12.2014 23:28

produkcja śniegu ma kolosalną przyszłość w POlsce

bohdan z ruptawy20.12.2014 20:07

wow! az pojada sprawdzić :))))

prof. Ryszard Dąb-Rozwadowski20.12.2014 13:00

https://www.youtube.com/watch?v=gIC37RBq_8s 

hejk19.12.2014 19:08

Może w takim razie zlikwidować kopalnie, a zająć się produkcją śniegu? Węgla prawie nikt nie kupuje, a na śnieg, jak wiadać, chętni są.

Pokaż wszystkie opinie (9)