Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
29 stycznia 2015

Zdania na temat strajku w JSW podzielone

Zdania na temat strajku w JSW podzieloneZdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Przedstawiciele Związków Zawodowych w JSW są w Warszawie, gdzie rozmawiać będą z radą nadzorczą spółki. Zdania na temat strajku w kopalniach JSW są podzielone.

28 stycznia Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych wystosowało list otwarty do przewodniczących związków zawodowych, w którym apelują do związkowców o "nie blokowanie koniecznych w spółce zmian i reform".

- Prawda jest też taka, o czym przedstawiciele związków zawodowych często zapominają, że aż 45% akcji JSW należy do prywatnych inwestorów mniejszościowych, w tym do tysięcy akcjonariuszy, których reprezentuje Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, a Skarb Państwa kontroluje pozostałe 55% akcji - pisze SII.

Inny komunikat wydał poseł Piotr Chmielowski (SLD) ze Śląska, który mówi, że związkowcy podjęli jedyną słuszną decyzję.

- Tak naprawdę postulat jest jeden. Zmiana prezesa wraz z całym zarządem. I nie dlatego, że bezprawnie usiłował wypowiedzieć umowy o pracę kilku górnikom – związkowcom, w trybie dyscyplinarnym, ale głównie dlatego, że od dłuższego czasu nie jest w stanie przedstawić żadnego pomysłu na restrukturyzację i urealnienie wydobycia węgla - mówi Chmielowski.

Za działaniami zarządu JSW opowiada się również Paweł Puchalski, szef działu analiz giełdowych Domu Maklerskiego BZ WBK.

- Czekamy na działania rządu, który przekona związkowców z JSW aby się opamiętali. Bez restrukturyzacji ciągłość biznesu JSW jest zagrożona. Jeżeli nie nastąpią w spółce zmiany, o których mówi zarząd, to spółce wkrótce utraci płynność finansową - mówi Puchalski.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu? Przerwano Walne Zgromadzenie JSW. Będzie 1 mld zł kredytu?

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
szef03.02.2015 15:00

Większość ryli skończyło szkole podstawową.chcą zarabiać po4000 zł plus dodatki.powinni wam wszystkie dodatki pozbierać.jakbyscie zarabiali średnia krajową jak większość społeczeństwa to byście zobaczyli co to bieda.

liczący zyski i straty30.01.2015 18:38

Chmielowski ? Co to za gostek? Myśli że zdobędzie poparcie gdy przyczyni się do położenia JSW? Już jest krok do jej upadku.

realista30.01.2015 15:42

Dajcíe górnikom podpisywać decyzje o strajku anonimowo a nie na bramie przy związkowcach to zobaczyciej jak inne będą wyniki.

...30.01.2015 13:38

Gdy tylko gornicy wyszli na ulice cale biuro zarzadu w poplochu ucieklo do domu. Ciekawa kto im zaplaci za wczesniejsze opuszczenie miejsca pracy- oni moga.

Gość29.01.2015 20:54

No to się górnicy doigrali, stracą głównych odbiorców bo kto by chciał mieć niestabilne źródło węgla, JSW upadnie a wy wszyscy strajkujący wylądujecie na bruku. Do tego doprowadziły te wasze związki zawodowe. Tylko nie proście o pieniądze z państwa na sztuczne utrzymanie tego tworu bo to byłby już szczyt chamstwa.

Stefan 29.01.2015 20:29

Są potrzebne pieniądze aby JSW nie upadła no ale oczywiście nasi kochani górnicy narażają spółkę na kolejne koszty spowodowane przestojem. Ja osobiście jestem za tym strajkiem, strajkuje rok albo i dłużej! Strajkujcie do momentu aż zamkną kopalnię a was wszystkich wywalą na bruk! Dla czego bardziej opłaca się przywozić węgiel z Rosji czy Chin ? Nie chodzi mi tutaj o to abyście mieli zarabiać tyle co w Chinach tylko chodzi mi o to żebyście nie narzekali. To właśnie wy zgotowaliście sobie ten los, to wy " naważyliście" sobie piwa które niebawem wypijecie. Ciągle wam mało przez co organizujecie te swoje strajki które ściągają na was jeszcze większe kłopoty a w efekcie do niczego nie doprowadzają ! No ale czekajcie na Ewkę Kopacz, ona przywiezie worek pieniędzy, albo tak jak to już ktoś powiedział " Pani Krysia z biura wam wydrukuje ". Do postulatów dodajcie jeszcze aby :
1. Górnicy dostawali czternastki oraz piętnastki
2. Osoba która wybrała się do szkoły o profilu górniczym dostawała już od pierwszej klasy deputat węglowy
3. Osoby które pracują w biurach powinny mieć również wydawane maski, rękawice, okulary, gumofilce, jednym słowem wszystko to co jest potrzebne górnikowi pod ziemią
4. Zmniejszenie wymaganej, minimalnej liczby członków nowo tworzonych związków ( związków jest nadal za mało !!! )
Tych punktów można jeszcze sporo dopisać aczkolwiek wolę dać pole do popisu związkowcom którzy się bardzo troszczą o swoje owieczki to znaczy swoich górników !
Niech żyje nam Górniczy ponad stan ( czy jakoś tak to leciało )

I.29.01.2015 19:43

Jeśli MITTAL znajdzie sobie alternatywne źródło dostaw węgla...

Sami przeczytajcie strajkowicze !


http://gornictwo.wnp.pl/arcelormittal-zaniepokojony-sytuacja-w-jsw,243482_1_0_0.html 

Pokaż wszystkie opinie (15)