Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
25 lutego 2015

Mniejsze wynagrodzenia w spółkach miejskich

Mniejsze wynagrodzenia w spółkach miejskich
fot. jastrzebieonline.pl

Prezydent miasta Anna Hetman zmniejszyła wynagrodzenia w spółkach miejskich. Decyzje te mają przynieść oszczędności w kwocie ponad 200 tys. zł rocznie. Samo zmniejszenie wynagrodzeń to ich urealnienie.

Pierwszymi osobami, którym zostało zmniejszone wynagrodzenie, są członkowie rady nadzorczej Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. W roku 2014 ich łączne wynagrodzenie wynosiło 217 tys. zł. W roku 2015 ma wynosić 114 tys. zł. Jak mówił wiceprezydent miasta Ryszard Rakoczy, jest to racjonalizacja wynagrodzeń, która nie wpłynie to na pogorszenie jakości pracy JZWiK.

Zmiany dotknęły również TBS "Daszek". Prezes spółki zarabiać będzie teraz 50% mniej, czyli około 6 tys. zł brutto miesięcznie. Dodatkowo w radzie nadzorczej TBS "Daszek" zasiadła Grażyna Kuczera (dyrektor jastrzębskiego szpitala).

- Ustalono, że dotychczasowe wynagrodzenie prezesa zarządu nie zostało dostosowane do zmniejszającego się zaangażowania Spółki w działalność inwestycyjną. Zaproponowana zmiana wynagrodzenia ma na celu urealnienie jego poziomu i dostosowanie do stopnia odpowiedzialności oraz natężenia obowiązków - informuje Urząd Miasta.

Trzy spółki miejskie, czyli Inkubator Przedsiębiorczości, Jastrzębska Strefa Aktywności Gospodarczej i Fundusz Poręczeń Kredytowych są w stanie likwidacji. Ta ostatnia z nich boryka się z problemami finansowymi.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Oszuści finansowi zastawiają pułapki Uwaga! Oszuści finansowi zastawiają pułapki

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
sebaseb28.02.2015 8:38

200 tyś złotych oszczędności hihihi
To jest śmiechu warte pensja została obniżona o jakieś 100zł miesięcznie hihi czyli z 4600 będzie dostawać 4500.
A pracownik tej placówki dostaje 1830
Brawo pani Prezydent
Choć zawsze to jakaś oszczędność nie zaprzeczam Tylko bardziej chyba pod publikę ta oszczędność czy jak ktoś woli urealnienie zarobków

anty-anty26.02.2015 8:57

do milczący
Po kiego grzyba potrzebny nam Daszek. Od zarządzania nieruchomościami mamy MZN. Daszek miał budowac, a nic nie buduje, więc należy go zlikwidować.

Jorguś26.02.2015 6:17

Dobry ruch w dobrym kierunku.....Tak trzymać. Pozdrawiam ;-)

Pytacz25.02.2015 18:39

Kto wszedł do rady nadzorczej Daszka?

szef25.02.2015 15:16

Niech mi ktoś to pokaze na piśmie....mowic każdy może co chce...

Gość25.02.2015 15:01

No to pilarski w wodociągach ma obcięte teraz jeszcze czas na Pilarską w UM

Zatroskany25.02.2015 14:31

200 tyś złotych to fakt nie duża kwota, ale zawsze coś. A członkowie Rad Nadzorczych i tak za swoją pracę otrzymują niezłe pieniądze, i tak w wodociągach za 1 posiedzenie otrzymywali 3500,00 zł a teraz 1200,00 zł. czyli nie zbiednieją.

Pokaż wszystkie opinie (13)