Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
EkoOkna
26 lutego 2015

Smoliński zajmie się sprawą poszkodowanych górników

Smoliński zajmie się sprawą poszkodowanych górników
fot. Grzegorz Matusiak / Facebook.com

Do Jastrzębia-Zdroju przyjechał poseł i prawnik Kazimierz Smoliński (PiS), który ma się zająć sprawą górników poszkodowanych w czasie manifestacji przed JSW.

Poseł przyjechał na zaproszenie posła Grzegorza Matusiaka (PiS). Spotkanie dotyczyło wydarzeń, które miały miejsce przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej 3 i 9 lutego. Przypomnijmy, że policja użyła wtedy broni gładkolufowej. Wśród manifestujących byli ranni.

- Ustaliliśmy, że Ci (protestujący - przyp. red) którzy nie mają żadnych postępowań związanych z udziałem w nielegalnym strajku wystąpią z indywidualnymi pozwami przeciwko Skarbowi Państwa za szkody, które ponieśli  - mówił Smoliński.

Zdaniem prawnika policja nadużyła swojej siły i naruszyła prawo używając takich środków przymusu bezpośredniego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Wiceminister energii pożegna się z resortem? Wiceminister energii pożegna się z resortem?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
alex01.03.2015 8:21

A kto się zajmie sprawą rozwalonych drzwi i powybijanych szyb w budynku jsw???

tomek28.02.2015 8:19

Ten pan powinien bronić nas górników poszkodowanych przez Związki Zawodowe

Związki Zawodowe .... one sprzedały pracowników kwk dla ratowania swoich stołków. Sprzedały pracowników powierzchni w zamian za przywrócenie do pracy 4 kolesi związkowych.
Za pozostawienie związkowych posadek pozwolono na wydłużenie pracy. I tak od pierwszego marca wyjazdy z dołu przesunięto o 30 min
Związki zawodowe ??? one nie straciły nie oddały ani jednego swojego przywileju a jest ich mnóstwo.
Z tego też powodu zaczęły się masowe wypisywania ze związków przepraszam z kopalnianych biur podroży. W referendum nie było ani słowa o odwołaniu prezesa czy też przywracaniu kolegów do pracy. Mieliśmy walczyć o coś innego. Ale związki pokazały praz kolejny ze nie liczą się ze swoimi członkami ale liczą ich wpływającą kasę na związkowe konta.

gorol 27.02.2015 21:42

Tak wyglądają cwaniaczki zarabiający na oszukiwaniu obywateli. Zapamiętajcie te twarze. Widzicie ile w nich obłudy. Napili się już krwi górników, ale chcieli by jeszcze. To cała widoczna prawda o PiS.

Strajkujący przymuszony26.02.2015 21:54

PiSowskie złodziejstwo i cwaniactwo. Przyszliście zarobić na nas. Niedoczekanie.

hejk26.02.2015 21:16

ZOMO do likwidacji

Gość26.02.2015 17:11

do gość racja, nagle będą zarzuty stawaic...

Gość26.02.2015 13:06

"Ustaliliśmy, że Ci (protestujący - przyp. red) którzy nie mają żadnych postępowań związanych z udziałem w nielegalnym strajku wystąpią z indywidualnymi pozwami przeciwko Skarbowi Państwa za szkody, które ponieśli - mówił Smoliński." - oczywiście, bo jakby mieli to sprawa przegrana na starcie, więc lepiej się nie brudzić, i tymi z góry przegranymi od razu się nie zajmować, ale będę się śmiał, jak osobom, którzy obecnie nie mają żadnych zarzutów, po złożeniu pozwu, nagle zostaną postawione zarzuty, i to nie jest sarkazm w stosunku do policji i prokuratury, tylko po prostu nagle prokurator czy policja wyjmie odpowiednie nagranie z delikwentem, który dotychczas był nierozpoznany, a który "sam się zgłosił" i wskaże, że ten "poszkodowany" wcale nie stał i "tylko patrzył", a udowodnią, ze atakował policjantów...tylko czekam na takie informacje...

Pokaż wszystkie opinie (9)