Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
21 maja 2015

1,4 mln zł na upiększenie Parku Zdrojowego

1,4 mln zł na upiększenie Parku Zdrojowego
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębie-Zdrój otrzymało ze środków Unii Europejskich pieniądze na rewitalizację Parku Zdrojowego. Będzie ładniejsza promenada oraz powstanie ścieżka przyrodnicza.

Kolejny etap rewitalizacji Parku Zdrojowego możliwy jest w ramach projektu transgranicznego "Odwiedź sąsiada - uatrakcyjnienie oferty turystycznej polsko-czeskiego pogranicza". Wynikiem współpracy będzie m.in. powstanie ścieżki edukacyjnej w wersji polskiej i czeskiej oraz wydanie wspólnej publikacji. Ścieżka przyrodnicza będzie prowadzić alejami spacerowymi, pojawią się tablice opisujące rzadko spotykane gatunki roślin, drzew i krzewów, a także tzw. ptasi zegar, poszerzający wiedzą ornitologiczną. Oprócz tego pojawią się dodatkowe ławki oraz lampy. Wyremontowana zostanie również promenada.

- Promenada w Parku będzie miała nową podbudowę tłuczniową oraz nawierzchnię z płyt piaskowca. Wykonane zostaną również nowe dwustronne schody żelbetowe z okładziną z piaskowca, okładzina muru, a także ścieżka pod murem. Oprócz tego zostanie zamontowanych osiem lamp oświetleniowych – wyjaśnia Anna Hetman, prezydent miasta

Łączny koszt przedsięwzięcia to 1,4 mln zł z czego 1,19 mln zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstanie parking przy ulicy Jagiełły Powstanie parking przy ulicy Jagiełły

Aquapark powstanie na Poznańskiej? Aquapark powstanie na Poznańskiej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
znawca_tematu25.05.2015 10:10

Polaczki żebrzą kasę ... wstyd i hańba. Piłsudski, Dmowski, Witos się w grobie przewracają.

Rozwój24.05.2015 12:19

To prawda, że ten projekt został przygotowany przez poprzednią ekipę. Ale już widać inne działanie UM. Miesięcznik informacyjny JASTRZĘBIE nareszcie ma inna formę. Jest rzeczywiście informacyjnym. Czy można zmienić oprogramowanie świateł na Bożka - Popiełuszki. Są zbędne i tylko zatrzymują ruch samochodów. Podobnie jest na Bziu. Powinny być czynne tylko w godzinach zmiany na kopalni Pniówek. Nie dość, że wydaliśmy mnóstwo pieniędzy na ich uruchomienie, to jeszcze płacimy swoim czasem i paliwem za niepotrzebne czekanie. Coraz więcej samochodów przejeżdża na czerwonym świetle gdy nie widać pojadów z innych kierunków. Czy oto właśnie chodzi ?

do gość23.05.2015 6:34

Gdzie tam jest zakaz jaźdy rowerem?Co chwile
jak tam idę na spacer to śmigają na rowerach,nawet w niedziele gdy są tłumy ludzi.

nika23.05.2015 0:17

Godne pochway :)

Gość22.05.2015 19:38

A kiedy ktoś pomyśli o ścieżce rowerowej ,bo dalej tam obowiązuje zakaz ruchu wszelkich pojazdów,...

.22.05.2015 17:07

park jest ładny, ale maluteńki, taki to jest mini parczek.

Mieszkaniec22.05.2015 15:29

Mamy bardo ładny park. Doliny są bardzo urocze. Po rewitalizacji będziemy mieli kolejny obiekt godny pochwalenia. Zarząd Zieleni Miejskiej czy jak ta firma się teraz nazywa jest godna pochwał. Tam jest ktoś kto śwetnie się zna na tym co robi. Miasto jest coraz bardziej wypełnione zielenią. W parku rośnie dużo nietypowych drzew. Oby tak dalej.
Ale malkonteci czuwaja i muszą coś napisać.

Pokaż wszystkie opinie (19)