Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
26 maja 2015

Świętowali 25-lecie odrodzenia samorządu

  • Świętowali 25-lecie odrodzenia samorządu
  • Świętowali 25-lecie odrodzenia samorządu
  • Świętowali 25-lecie odrodzenia samorządu
  • Świętowali 25-lecie odrodzenia samorządu
Więcej zdjęć:
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl, Robert Cebula / UM Jastrzębie

W poniedziałek 25 maja odbyła się uroczysta sesja rady miasta, na której świętowano 25 lat przywrócenia w Polsce samorządu terytorialnego. Był to również okazja do wręczenia specjalnych odznaczeń.

- To tu tworzymy przestrzeń publiczną, miejsce dla siebie, dla dzieci i wnuków. To tu solidarnie powinniśmy myśleć i działać ponad podziałami, nie patrząc na to, co dzieje się w polityce na szczeblu państwowym. To tu musimy podejmować decyzje, realizować inicjatywy i wspierać mieszkańców - mówiła prezydent miasta Anna Hetman.

25 maja odbyło się również wręczenie tytułu "Honorowego Obywatela Miasta Jastrzębie-Zdrój". Takie wyróżnienie otrzymał ksiądz biskup Marek Szkudło. 

- Bycie obywatelem to zawsze jest wartość, ale bycie honorowym obywatelem to wyróżnienie. I za to wyróżnienie chciałbym podziękować - podkreślił biskup Szkudło.

Drugie odznaczenie, Złotą Odznakę "Zasłużony dla Województa Śląskiego", odebrał Henryk Kapol, wieloletni radny naszego miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miasto niezadowolone z MZK. I co? I nic Miasto niezadowolone z MZK. I co? I nic

Radna Magiera ostro: Chcieliście mnie upokorzyć Radna Magiera ostro: Chcieliście mnie upokorzyć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
banan29.05.2015 22:47

Janeckiemu powinni przyznać też jakiś papiór za przyznanie wszystkim pracownikom samorządowym w 2014 r. - w 24 rocznicę samorządów - pierwszy raz z tej okazji od 1990 r. - w znacznych kwotach. Głównym jednak powodem były jesienne wybory do samorządów. Z pieniędzy podatników zjednywał sobie ludzi do głosowania na niego!!!! Czy w 2015 r. też były nagrody? Ille wydano kasy z budżetu miasta na ten cel????

brzoza29.05.2015 22:41

Kapol powinien dostać jeszcze obywatelstwo za największa ilość w radach nadzorczych i największe diety z tego tytułu oraz załatwianie spraw dzieciaczkom!

do radna28.05.2015 12:59

To czemu oświetlenie ul Okopowej od ul Gałczyńskiego za jego kadencji było zrobione tylko do okolicy jego domu? To samo tyczy się pana Górnego ta sama sytuacja. Cytat pana Kapola z okresu działania"Ja działam tylko do ul Okopowej bo tam mieszkam" Niestety ul Okopowa ma jeszcze kilkadziesiąt metrów za jego dom ale bez światła.

radna28.05.2015 6:46

Pan Kapol to wspaniały, człowiek i bardzo doświadczony radny. Zrobił wiele dla naszego miasta. To wyróżnienie się mu należy. Ja sama wiele się od niego nauczyłam. Zawsze miał czas dla innych.

toja27.05.2015 7:14

kogo to obchodzi?

Gość26.05.2015 23:25

Panie Kapol wstydził by się pan. Jak żeś był radnym to dbałeś tylko o swoje prywatne interesy i konszachty. to samo tyczy się Pana Górnego.