Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
24 czerwca 2015

MZK się rozpadnie? Rydułtowy też wychodzą

MZK się rozpadnie? Rydułtowy też wychodzą
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Kolejną gminą po Jastrzębiu, która opuszcza MZK, są Rydułtowy. Decyzja o dalszym funkcjonowaniu związku może zapaść 25 czerwca na zgromadzeniu MZK. Nieoficjalnie mówi się, że rozważane jest jego rozwiązanie.

Przypomnijmy, że 18 czerwca Jastrzębie-Zdrój zdecydowało ostatecznie o opuszczeniu Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Teraz miasto chce zorganizować własną, docelowo bezpłatną komunikację.

Informacje o chęci wyjścia innych członków z MZK, pojawiały się już od dawna. Nie wszystkie gminy są zadowolone z funkcjonowania związku. W 2012 MZK opuścił Wodzisław Śląsky. W tym roku dołączyło Jastrzębie oraz Rydułtowy.

Zobacz też: Miasto wychodzi z MZK. Co dalej?

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary? Czy PKM zapłaci 1 mln zł kary?

MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych MZK: W poniedziałek 90 proc. kursów będzie wykonanych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
SJZ6827.06.2015 21:30

@jestem za MZK-znajdź mocną ścianę, cofnij się daleko, dobrze sie rozpędź i walnij łepetyną w mur. Ale solidnie, żebyś się długo nie męczył i nie bredził.
Jeżeli miasto wprowadzi darmową komunikację i ogłosi przetarg, co stałoby na przeszkodzie aby PKM wystartował(i wygrał jeżeli nikt kłód rzucac nie będzie). Ochłonij, chyba że pod tym durnowatym nickiem ukrywa się ktoś z MZK(tfuj).

jestem za MZK27.06.2015 19:21

do misiek Włascicielem PKMu jest MZK z którym miasto zerwało umowę.
Teraz miasto niech szuka autobusów na szrotach niemieckich albo w Czechach. Bo tam się wozi pasażerów w normalnych warunkach a stare i zdewastowane autobusy zastępuje nowymi. Teraz w mieście będziemy mieli darmową komunikację ale będzie to obsługiwał jeden może dwa autobusy .. przepraszam sardynki bo ludzie będą wożeni ściśnięci jak sardynki w zardzewiałej puszce.

misiek27.06.2015 14:57

a że teraz od stycznia miasto może zlecić wożenie jastrzębian PKMowi? ktoś wie?

SJZ6826.06.2015 19:44

@Axel-przeczytaj co poniżej napisane, i jeszcze raz, i jeszcze raz, i jeszcze....... Aż sens do Ciebie dotrze.
PKM"przegrał bo jego oferta była "nie halo". Wygrał Warbus i za wykonawcę bierze PKM.
To dowodzi że PKM wygrać nie miał prawa. "F e r s z t e j n"?

Axel26.06.2015 15:23

Jeśli Warbus zmieścił się w kwocie jaką Zamawiający przeznaczył na realizację zadania, to jak można w takiej sytuacji mówić o rażąco niskiej cenie?

AleDomAleDom25.06.2015 22:37

Cóż - przetargi są organizowane z głównym kryterium - cena. Inaczej pojawiłyby się zarzuty niegospodarności. Takie mamy prawo. Przetargów nie można ustawiać. Tu przetargu nie musiało być - i winę za to ponosi MZK razem z rządzącymi miastami na stołkach w tej instytucji. Jedyne co mnie dziwi to to, że KIO łatwo wydaje wyroki mówiące o "rażąco niskiej cenie" w przypadku, kiedy PKM wygrywa przetarg, jeżeli jest inaczej wniosek oddala. Także 2 sprawy "śmierdzą": niechęć do przekształcenia PKM w podmiot wewnętrzny i orzecznictwo KIO.

SJZ6825.06.2015 18:54

@AleDom-Cobyś nie nakombinował, to co się dzieje zajeżdża zajebistym szwindlem. PKM nie mógł wygrać bo jego oferta była za droga. Wygrał WarBus i jako podwykonawcę wziął PKM. I chcesz mi powiedzieć że to jest logiczne, uczciwe, czyste i co tam jeszcze?. Równie dobrze można powiedzieć np. że szykowało się"wrogie przejęcie".
Popatrz-mam dużą firmę i mam w niej zakład transporu z całym zapleczem i taborem. Ale zapewnienie transportu dla mojej firmy, zlecam firmie z zewnątrz. Mądre co?

Pokaż wszystkie opinie (15)