Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
25 czerwca 2015

W JSW pracują nad wspólnym regulaminem pracy

W JSW pracują nad wspólnym regulaminem pracy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę 24 czerwca w siedzibie JSW odbyło się spotkanie robocze, na którym omawiany był nowy ujednolicony Regulamin Pracy. W rozmowach bierze również udział strona społeczna.

Do tej pory w Jastrzębskiej Spółce Węglowej obowiązywały odrębne Regulaminy Pracy w każdym zakładzie pracy. Teraz JSW rozpoczyna prac nad jednym ujednoliconym regulaminem, który będzie obowiązywał wszystkich pracowników JSW. Po wypracowaniu ujednoliconego Regulaminu Pracy kolejnym etapem będą rokowania w sprawie ustalenia jednolitego ZUZP dla pracowników JSW.

W rozmowach bierze również strona związkowa.

- Atmosfera jest budująca i daje nadzieję na wypracowanie takiego regulaminu, który będzie akceptowalny dla obydwu stron. W tym momencie nanieśliśmy nasze uwagi i czekamy na kolejne spotkanie. Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji jest nasza firma, dlatego podchodzimy do całego procesu uzgodnień odpowiedzialnie - mówi Roman Brudziński, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność w JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
ksg02.07.2015 19:48

Robert jakbyś przeanalizował ile pieniędzy zostało zmarnowane przez Zarząd przez ostatnie lata to byś nie wyzywał ludzi od wykształciuchów.

Anarchia30.06.2015 21:51

Zofiowka do wygaszenia, Krupinski do sprzedania... Moze jeszcze mamy pracowac 12 godzin, albo w ogole nie wyjezdzac z dolu...
Podobno spolka nie ma pieniedzy na wyplaty, a drugiej raty wegla i czternastki nie dostaniemy
Dziekujemy wam zwiazki za to ze nas sprzedaliscie i ocaliliscie swje cieple posadki

do grp 30.06.2015 21:25

przykre to jest to ze tacy jak ty sieja zamet a to sa jak narazie zwykle ploty

do hajer30.06.2015 21:14

wystarczy sie od nich wypisac, proste

grp Zofija29.06.2015 18:38

niestety też słyszałem że Zofije zamykają - przykre

Hajer29.06.2015 8:50

Przizyjcie sie ludzie kto siedzi w tych zwiazkach. Sami emeryci. Niby bronia naszych praw. Ale skad wiedza co my gornicy potrzebujemy jak oni na dolenie byli od 25 lat. Zobaczcie po ile lat zajmuja stanowiska przewodniczacy. Pan R.B, R.S i inni. Podczas strajkow mowili ze sami pierwsi po zakonczeniu odejda. I co? Dalej zajmuja stanowiska. Sprzedali nas a sami maja sie jak ponczusie w masle. Pokazcie mi zwiazkowca ktory by glodem przymieral. Same spasione byki. Widzieliscie ostatnio "Rybe" z Zofiowki? Juz ledwo chodzi a gorzalke na zapleczu wciaga hektolitrami. Zwiazki to jedno wielkie biuro podrozy. Myslicie ze czemu tak chetnie organizuja tak atrakcyjne wycieczki? Bo jezdza na nie za darmo z calymi rodzinami a wlaciwie za wasze jezdza...

zefel29.06.2015 8:09

Do stary_hayermasz racje powinni się zając tymi co niby pracowali na dole a tak naprawdę siedzieli w domu na L4 czy pracowali u szwagra na budowie a teraz chcą iść na emeryturę. A wojsko ? jak pracowałeś na kopalni i nie byłeś labrem to kopalnia odraczała znam to z autopsji

Pokaż wszystkie opinie (20)