Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
15 lipca 2015

JSW rozważa sprzedaż kopalni Krupiński

JSW rozważa sprzedaż kopalni Krupiński
fot. JSW

Jastrzębska Spółka Węglowa może niedługo wystawić na sprzedaż kopalnię Krupiński. Spółka chce się skupić na produkcji węgla koksowego. Dodatkowo, pieniądze pomogą spółce w gorszych czasach.

Wkrótce kopalnia Krupiński może znaleźć nowego właściciela. Nowy prezes, Edward Szlęk od objęcia stanowiska zapowiadał, że JSW skupi się na węglu koksującym, natomiast kopalnia Krupiński produkuje głownie węgiel energetyczny.

Sprzedaż pomoże spółce finansowo i pozwoli pozbyć się kopalni najmniej rentownego sektora energetycznego. Pieniądze ze sprzedaży kopalnia mogą wesprzeć inwestycje w węgiel koksujący. Kto kupi kopalnie? Analitycy twierdzą, że w tej koniunkturze ciężko będzie znaleźć nabywcę.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
adaś21.07.2015 0:38

w piątek widziałem na Jastrzębiu Bentleya oraz Audi na niemieckich blachach z górniczym symbolem na grilu i klapie bagażnika, a w środku panowie w garniturach rozmowy trwają także pracownicy Krupińskiego uczcie się języka, a może wszyscy pracownicy JSW kto wie...

jo18.07.2015 12:55

Do Piotrek

Polaczki to możesz mówić do swoich dzieci.. Co do kopalni to co w tym dziwnego, że jakiś zakład pracy zmienia właściciela. Popatrz na branżę samochodową. Nawet Rolls-Royce nie jest już brytyjski.

aga17.07.2015 15:47

wkoncu pozbeda sie tej beznadziejnej kopalnii

Piotrek 17.07.2015 8:28

Ludzie zacznijcie myśleć przecież juz poł roku temu Markowski chodził po polu w orzeszu i gadał ze niemiec bedzie wydobywał węgiel a krupiński go wydobędzie na powierzchnie juz wtedy było jasne ze kopalnia zostanie sprzedana . Nowy prezes w expose juz wspominał ze węgiel energetyczny nie jest nam potrzebny i co po kilku miesiącach oficjalne komunikaty serwują co okazuje sie prawdą . Pozdrawiam Polaczki nigdy nie bedziemy żyli w dostatku bo niestety godzimy sie na to co serwuje nam władza , po raz kolejny podniesienie podatków a portfel cały czas pusty

x16.07.2015 10:33

Dość tej górniczej rozpusty-panowie drżyjcie-śruby wam nie wystarczą jak nie umiecie myśleć głową tylko kasą-trudno-każdego szkoda-2/3 społeczeństwa nie będzie was żałować...

Gość16.07.2015 9:25

już od dawna schodzą pogłoski na Śląsku że rząd już dawno obiecał na początek dwie kopalnie KRUPIŃSKI I ZOFIÓWKĘ a nam będą mydlić oczy myślą że POLACY to ciemny naród i myśleć nie potrafi . niech donek się przyzna za co dostał się do europarlamentu (on jakby mógł to godło by i sprzedał żeby tylko mieć korzyść ) bójmy się my naród bo ci w rządzie nas sprzedadzą o ile tego już nie zrobili a nas czeka niewolnictwo

Pomysł15.07.2015 22:19

Krzysztof G. wam pożyczy?

Pokaż wszystkie opinie (15)