Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°-3°
14 sierpnia 2015

JSW nie ma pieniędzy na spłatę obligacji

JSW nie ma pieniędzy na spłatę obligacji
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W 2014 roku ING Bank Śląski wykupił obligacje Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Teraz ING wysłał pismo z żądaniem wcześniejszego wykupu obligacji. JSW jednak nie ma teraz na to pieniędzy.

Wcześniej ING wykupił od JSW obligacje bez odsetek o wartości 200 mln zł. Teraz ma prawo ubiegać się o wcześniejszy wykup tych obligacji przez JSW. Bank chce by JSW spłaciła chociaż część obligacji we wcześniejszym terminie.

- Zarząd nie komentuje tych doniesień ze względu na trwający proces negocjacyjny z bankami - informuje mówi Agnieszka Barzycka z JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
b18.08.2015 16:57

Stówa ....Zagórowski został członkiem Rady Nadzorczej w Tauron -ie

stówa17.08.2015 19:19

czy zagórowskim zainteresowała się już prokuratura ?

Do jin :)16.08.2015 19:22

I tak ma być a ty masz się obejść tylko smakiem hahaha

dorian 16.08.2015 18:53

zagórowski zniszczył jedną z najbogatszych firm w kraju, wyprowadził z niej grube miliardy , a teraz jest na wolności i dalej piastuje bardzo dobrze płatne funkcje. A pracownicy JSW zgodzili się obniżyć zarobki oraz wydłużyć czas pracy, tylko po to aby na własnych plecach uratować swoją firmę, którą zniszczył jeden człowiek. Teraz proszę mi powiedzieć: CZY TEN KRAJ JEST NORMALNY???

haha15.08.2015 1:49

To jest przekręt robiony na najwyższych szczeblach władzy, robią nas w bambuko POpaprańcy i się śmieją. Ale sPOko, śnieg z lodowiska, jak od wielu lat został wywalony poza obiekt, POlska uratowana!

haha15.08.2015 1:44

no to plajta i hindus albo niemiec kupuje za psie pieniądze, Donald Tusk uściska rękę Angeli Merkel, a Angela Merkel obiecuje: dofinansujemy wam aquapark w Mszanie Dolnej!!!!!

SPRZECIW14.08.2015 17:10

W poniedziałek przenoszę konto do PKO.

Pokaż wszystkie opinie (11)