Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Queens Chicken
17 września 2015

Akcje JSW poszły w górę o prawie 30%

Akcje JSW poszły w górę o prawie 30%
fot. gpw.pl

Po środowej informacji o podpisaniu porozumienia przez zarząd JSW i związki zawodowe, akcje spółki poszły w górę. Wcześniej warte były około 11 złotych, dziś ich wartość to ponad 14 złotych.

W środę rano akcje warte były około 11 złotych, a po południu momentami osiągały nawet ponad 40-procentowy wzrost wartości. Na zamknięciu sesji cena osiągnęła ostatecznie 14,20 zł. 16 września wartość obrotów akcjami JSW przekroczyła 39,1 mln zł.

- Mieliśmy huraganowe wręcz wzrosty na akcjach JSW. To spółka po licznych przejściach, więc do takich wzrostów wystarczyła jedna ważna informacja - mówi Sebastian Trojanowski, specjalista ds. strategii inwestycyjnych TMS Brokers.

Wzrost cen akcji jest efektem podpisaniu porozumienia między zarządem JSW i związkowcami. Zawarte w dokumencie propozycje mają przynieść oszczędności warte 2 mld zł (w przeciągu 3 lat). Pisaliśmy już o tym, w artykule Jest porozumienie między JSW a zwiazkowcami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią? Dlaczego doszło do silnego wstrząsu pod ziemią?

JSW: Zmiana w zarządzaniu spółką JSW: Zmiana w zarządzaniu spółką

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
emeryl17.09.2015 23:23

I tak lipa bo na starcie były po 136 zł. do czarnej dziury poszło 5,4 mld. zł.

Janek antypejs 17.09.2015 17:22

Jak to jest do cholery jasnej? 2; 3; 4 lata wstecz, jak tona węgla kosztowała ponad 300 dolarów, JSW fedrowała ok.150%!!! planowanego wydobycia,a spółka generowała do państwa grube miliardy zysków, to akcje "spadały" dziennie na łeb na szyję?!?! A teraz tona węgla poniżej 90 dolarów, spółka nie wydobywa ani 70% planowanego wydobycia, a w jeden dzień akcje "rosną" o 30% !!!!!! Dla mnie sprawa jest prosta, panowie koszerni z pejsami decydują kiedy i ile mają kosztować akcje spółki, aby wystraszyć górników, żeby się szybko pozbywali akcji.

pracownik17.09.2015 10:43

od nowego roku wprowadzą 6 dniowy tydzien pracy soboty bedą płacone jak czarny dzień czyli bedzie wszystko tak jak chciał ulubieniec związków Zagórowski póżniej spółkę kupi Tauron powstanie Tauron-Polski koks rada nadzorcza wytypuje z swojego ramienia nowego prezesa a kogo ? ulubienca związków J.Zagórowskiego i co pświęcimy wtedy żeby Zagórowski musiał odejść?

ben17.09.2015 10:05

podobno związkowcy proszą zagora , aby wrocił na prezesa

pracownik17.09.2015 9:37

sensacją nie jest to że wzrosły 30% ale to że spadły około 90% można jeszcze obniżyć wynagrodzenie o 30 % zabrac posiłki regeneracyjne pracować 12 godzin przez 30 dni w miesiącu pobierać opłatę za wodę do picia i do kąpieli niech pracownik pokrywa koszt ubrań roboczych to inwestorzy bedą jeszcze bardziej zadowoleni i może akcjie wrosną o nastepne 30% albo wiecej a banki udziela kretytów na zakup kolejnych kopalń a zarzą może bedzie miał wreszcie kasę na wymarzoną siedzibe na miejscu Diamentu

dolowy17.09.2015 9:33

nakupili akcji?? bo idziemy pod 20pln