Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
17 września 2015

Akcje JSW poszły w górę o prawie 30%

Akcje JSW poszły w górę o prawie 30%
fot. gpw.pl

Po środowej informacji o podpisaniu porozumienia przez zarząd JSW i związki zawodowe, akcje spółki poszły w górę. Wcześniej warte były około 11 złotych, dziś ich wartość to ponad 14 złotych.

W środę rano akcje warte były około 11 złotych, a po południu momentami osiągały nawet ponad 40-procentowy wzrost wartości. Na zamknięciu sesji cena osiągnęła ostatecznie 14,20 zł. 16 września wartość obrotów akcjami JSW przekroczyła 39,1 mln zł.

- Mieliśmy huraganowe wręcz wzrosty na akcjach JSW. To spółka po licznych przejściach, więc do takich wzrostów wystarczyła jedna ważna informacja - mówi Sebastian Trojanowski, specjalista ds. strategii inwestycyjnych TMS Brokers.

Wzrost cen akcji jest efektem podpisaniu porozumienia między zarządem JSW i związkowcami. Zawarte w dokumencie propozycje mają przynieść oszczędności warte 2 mld zł (w przeciągu 3 lat). Pisaliśmy już o tym, w artykule Jest porozumienie między JSW a zwiazkowcami.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
emeryl17.09.2015 23:23

I tak lipa bo na starcie były po 136 zł. do czarnej dziury poszło 5,4 mld. zł.

Janek antypejs 17.09.2015 17:22

Jak to jest do cholery jasnej? 2; 3; 4 lata wstecz, jak tona węgla kosztowała ponad 300 dolarów, JSW fedrowała ok.150%!!! planowanego wydobycia,a spółka generowała do państwa grube miliardy zysków, to akcje "spadały" dziennie na łeb na szyję?!?! A teraz tona węgla poniżej 90 dolarów, spółka nie wydobywa ani 70% planowanego wydobycia, a w jeden dzień akcje "rosną" o 30% !!!!!! Dla mnie sprawa jest prosta, panowie koszerni z pejsami decydują kiedy i ile mają kosztować akcje spółki, aby wystraszyć górników, żeby się szybko pozbywali akcji.

pracownik17.09.2015 10:43

od nowego roku wprowadzą 6 dniowy tydzien pracy soboty bedą płacone jak czarny dzień czyli bedzie wszystko tak jak chciał ulubieniec związków Zagórowski póżniej spółkę kupi Tauron powstanie Tauron-Polski koks rada nadzorcza wytypuje z swojego ramienia nowego prezesa a kogo ? ulubienca związków J.Zagórowskiego i co pświęcimy wtedy żeby Zagórowski musiał odejść?

ben17.09.2015 10:05

podobno związkowcy proszą zagora , aby wrocił na prezesa

pracownik17.09.2015 9:37

sensacją nie jest to że wzrosły 30% ale to że spadły około 90% można jeszcze obniżyć wynagrodzenie o 30 % zabrac posiłki regeneracyjne pracować 12 godzin przez 30 dni w miesiącu pobierać opłatę za wodę do picia i do kąpieli niech pracownik pokrywa koszt ubrań roboczych to inwestorzy bedą jeszcze bardziej zadowoleni i może akcjie wrosną o nastepne 30% albo wiecej a banki udziela kretytów na zakup kolejnych kopalń a zarzą może bedzie miał wreszcie kasę na wymarzoną siedzibe na miejscu Diamentu

dolowy17.09.2015 9:33

nakupili akcji?? bo idziemy pod 20pln