Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
18 września 2015

Byli pracownicy JSW nie dostaną deputatu węglowego

Byli pracownicy JSW nie dostaną deputatu węglowego
fot. Rafał Mączyński / jastrzebieonline.pl

Emeryci, którzy w przeszłości pracowali w Jastrzębskiej Spółce Węglowej nie otrzymają deputatu węglowego. Podobnie jak ich pracujący koledzy, utracą deputat ze względu na trudną sytuację ekonomiczną JSW.

- W związku z bardzo trudną sytuację ekonomiczną Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. działając w celu uniknięcia jej upadłości, a co za tym idzie pozbawienia załogi miejsc pracy, Zarząd JSW podjął decyzję, że począwszy od 2015 roku nie będzie wypłacany emerytom deputat węglowy - informuje JSW.

Zarząd JSW decyzję podjął już pod koniec 2014 roku.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

JSW rozważa (znowu) emisję akcji JSW rozważa (znowu) emisję akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
ja22.02.2016 16:36

Emeryt Julian. Taki z Ciebie emeryt jak ze mnie matka Teresa. Deputat to równowartość 2,5 albo 3 ton węgla, czyli ok. 2000 zł. Starczy na dobry telewizor, żeby zobaczyć Indie.

Eugeniusz18.10.2015 10:41

Niemcy od dawna nie mają kopalń a do dzisiaj wypłacają deputat w wysokości 53 eur. miesięcznie .

Emeryt06.10.2015 21:43

Nie podlega dyskusji, że ekwiwalenty są sporym obciążeniem dla Spółki. Pytam, co zarząd zrobił, aby przesunąć te zobowiązanie na organy rentowe (ZUS)? Nic..., bo łatwiej wydać oświadczenie o de facto likwidacji świadczenia, podeprzeć się nie skutecznymi w tym temacie uchwałami Zarządu (ciemny lud może kupi?), jak narazić się mocodawcom w Warszawie i wypaść z karuzeli stanowisk w spółkach. Pismo-list do emerytów, jego forma, to już szczyt arogancji, wręcz prowokacja. Jeśli tacy ludzie, jak autorzy tego listu kierują JSW, przestaję się dziwić obecnej sytuacji firmy.

Paulina21.09.2015 11:49

Sami górnicy nie powinni pozwolić na otrzymywanie przez emerytów deputatu węglowego. Przecież Ci ludzie nie dość, że emerytury maja wcześniej to jeszcze nie dokładają się do zysków spółki, bo już nie pracują. Wiecie, jakie to ogromne koszta? Tak jak koszta związane z istnieniem ponad 40 związków zawodowych w jednej spółce? Górnicy są naprawdę tak tępi, że nie rozumieją, że pieniędzy nie można tak po prostu dodrukować i im dać? To już nie te czasy i przyzwyczajcie się do tego albo nie będziecie mieli w ogóle gdzie pracować jak dalej będzie krzyczeć by WSZYSTKIE przywileje górnice istniały jak kiedyś i już na zawsze.

emeryt julian21.09.2015 9:38

Byłem na wczasach w Indiach i teraz chcą tam pojechać moje dzieci także sami widzicie że potrzebuje tego węgla.

Ed20.09.2015 20:03

Powinni dostać węgiel w naturze, dostaną zatwierdzenia

JULIAN20.09.2015 19:25

zarząd sobie może obniżyć swoje zarobki , a od węgla emerytów wara...Trzeba sprawę skierować do sądu, i nadpłacą.A nie którzy z zarządu mają już też prawa emerytalne . panom już dziękujemy.

Pokaż wszystkie opinie (15)