Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
28 września 2015

Będzie trzyletni plan restrukturyzacji JSW

Będzie trzyletni plan restrukturyzacji JSW
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wiceminister Skarbu Wojciech Kowalczyk, zapowiedział że trwają prace nad przygotowanie planu restrukturyzacyjnego w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Plan ma stabilizować sytuację finansową JSW nie tylko w tym czy następnym roku, ale również na kolejne lata.

- W tej chwili trwają w spółce prace nad przygotowaniem planu restrukturyzacyjnego. Na pewno będzie to wielopunktowy plan, który spowoduje ustabilizowanie sytuacji płynnościowej nie w krótkim okresie, ale na co najmniej trzy do sześciu lat. Ten plan będzie co najmniej trzyletni i ma zabezpieczyć wszelkiego rodzaju przepływy finansowe - zaznaczył Kowalczyk.

Wiceminister zastrzegł, że pod uwagę należy brać również niepewność na rynku węgla i plan trzeba będzie elastycznie dopasowywać do sytuacji. Jak mówił Wojciech Kowalczyk, w ostatnich 3 latach ceny węgla koksowego spadły z 300 dolarów do obecnie około 89 dolarów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Wirtualna rzeczywistość  JSW: Wirtualna rzeczywistość

Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej? Będzie wzrost płac w Jastrzębskiej Spółce Węglowej?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
typ01.10.2015 0:42

cena ropy spada i co rafinerie zamykają ?

ToPolskaWlasnie29.09.2015 8:49

Zas trzeba ze 20 doradców do spraw restrukturyzacji powołać. Panie sprawa prosta, sprzedaj pan moloch na Jana Pawła II, wróć ze spolka do starego budynku JSW na Armii Krajowej i przestań pan kit wciskać ze za sytuacje w spółce odpowiada tylko i wyłącznie cena węgla. Bo, gdy ta cena rosła to włodarze prześcigali sie w wymyślaniu stanowisk w spółce, a ludzie ci nie wnieśli nic, poza tym, ze swoimi pensjami zwiększyli koszty wydobycia tony węgla. Nie w koncu ktos z POmylencow powie, ze tak sie rozrzedzili, ze jedyne co za ich rządów wzrosło to sprzedaż wyposażenia biur!