Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
21 października 2015

Bez prawa jazdy, ubezpieczenia i badań technicznych

Bez prawa jazdy, ubezpieczenia i badań technicznych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W miniony poniedziałek policjanci z Jastrzębia zatrzymali 37-latka, który, jak się okazało po kontroli drogowej, prowadził samochód bez prawa jazda, ubezpieczenia i badań technicznych pojazdu. Za takie przewinienie grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w 19 października rano na ulicy Korfantego. Podczas kontroli mieszkaniec Rybnika okazał policjantom prawo jazdy, ale… termin jego ważności upłynął 8 lat temu. Kierowcy zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.

- Wyszło także na jaw, że honda, którą podróżował 37-latek nie ma ani aktualnych badań technicznych, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Rybniczaninowi zatrzymano dowód rejestracyjny, a samochód został odholowany na strzeżony parking - informuje policja. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja? Złodzieje grasują na FB i kradną. Co na to Policja?

Jastrzębscy policjanci wracają do pracy Jastrzębscy policjanci wracają do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Artur22.10.2015 17:37

Skąd miał wiedzieć, że auto musi mieć OC i przegląd, skoro nie miał prawa jazdy?

Janusz22.10.2015 8:27

a co by Mu dało badanie techniczne ,jeżeli nie miał prawa kierować? I tak ubezpieczyciel odmowił by wypłaty z OC. Więc wolał zaoszczędzić.