Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
21 października 2015

Bez prawa jazdy, ubezpieczenia i badań technicznych

Bez prawa jazdy, ubezpieczenia i badań technicznych
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W miniony poniedziałek policjanci z Jastrzębia zatrzymali 37-latka, który, jak się okazało po kontroli drogowej, prowadził samochód bez prawa jazda, ubezpieczenia i badań technicznych pojazdu. Za takie przewinienie grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w 19 października rano na ulicy Korfantego. Podczas kontroli mieszkaniec Rybnika okazał policjantom prawo jazdy, ale… termin jego ważności upłynął 8 lat temu. Kierowcy zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem.

- Wyszło także na jaw, że honda, którą podróżował 37-latek nie ma ani aktualnych badań technicznych, ani obowiązkowego ubezpieczenia OC. Rybniczaninowi zatrzymano dowód rejestracyjny, a samochód został odholowany na strzeżony parking - informuje policja. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Jest ślisko! Uwaga! Jest ślisko!

Pijana nastolatka leżała na ławce Pijana nastolatka leżała na ławce

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Artur22.10.2015 17:37

Skąd miał wiedzieć, że auto musi mieć OC i przegląd, skoro nie miał prawa jazdy?

Janusz22.10.2015 8:27

a co by Mu dało badanie techniczne ,jeżeli nie miał prawa kierować? I tak ubezpieczyciel odmowił by wypłaty z OC. Więc wolał zaoszczędzić.