Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
9 listopada 2015

Piesi łamią przepisy. Aż 32 interwencje w 1 dzień

Piesi łamią przepisy. Aż 32 interwencje w 1 dzieńZdjęcie archiwalne
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W miniony piątek policjanci prowadzili działanie drogowe skierowane do pieszych. W naszym mieście odnotowano 32 interwencje. Posypały się mandaty, również w stosunku do kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy.

W ciągu całego dnia policjanci przyglądali się zachowaniu pieszych oraz zwracali uwagę jak w stosunku do pieszych zachowują się kierowcy.

- Najczęściej popełnianym przez pieszych wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego niedozwolonym. Funkcjonariusze interweniowali w 32 takich przypadkach, z których zdecydowana większość zakończyła się postępowaniem mandatowym - informuje policja.

Dziewięciu kierowców otrzymało mandaty. Te osoby w nieprawidłowy sposób przejeżdżały przez przejścia oraz nie ustąpiły pierwszeństwa pieszym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Drogówka wlepia mandaty za prędkość Drogówka wlepia mandaty za prędkość

Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja  Mąż nie pozwolił żonie skoczyć po piwo. Przyjechała policja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (16)
Dobra12.11.2015 16:05

@ Gość. Czytaj ze zrozumieniem. Ja wiem, że to trudne. Ale próbuj. Napisałam " za przechodzenie przez pustą jezdnię". Pusta jezdnia nie oznacza, że jedzie jakiś samochód. Jeśli znajduje się na niej samochód. to nie jest pusta i przechodzący może być ukarany za stwarzanie zagrożenia dla siebie i kierowcy jadącego pojazdu. Czy to już jasne ?

Bogna do turka12.11.2015 15:20

Nie jem kebabów, bo mi nie smakują. A ciebie nie lubię z prostego powodu. Głupi żart jest dla ciebie czymś "fantastycznym" zarykujesz się śmiechem jakbyś zobaczył ser.

Gość12.11.2015 8:20

Dobra, miej nadzieję, że taki niegroźny pieszy nie wejdzie ci pod samochód.

Dobra11.11.2015 15:25

A może to policjanci łamią zdrowy rozsądek? Kara za przechodzenie przez pustą jezdnię jest radością dla policjanta(kę), ale zaprzecza zdrowemu rozsądkowi. Policjanci nie mogą owczarkami gryzącymi owieczki gdy nie są całkowicie posłuszne. Policjanci muszą pomagać, ale do tego trzeba wykazywać się inteligencją i chęcią pomocy. Może wypowiedział by się komendant naszej policji ?

Gość11.11.2015 8:22

Islamistów jeszcze nie ma. ale pislamistów jest sporo.

turek10.11.2015 10:00

@Bogna: tak, kupujesz ode mnie kebaby co drugi dzień :)

Bogna09.11.2015 22:23

Ty Turek., Ty tez jesteś islamistą?

Pokaż wszystkie opinie (16)