Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
17 listopada 2015

Policjanci rozdają odblaski. Wciąż są mało popularne

Policjanci rozdają odblaski. Wciąż są mało popularne
fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Policjanci z jastrzębskiej komendy w miniony piątek rozdawali darmowe odblaski mieszkańcom naszego miasta. Akcja "Bezpieczny, bo widoczny" miała uświadomić jastrzębian o tym, by dbać o swoje bezpieczeństwo na drodze.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zachęcali pieszych i rowerzystów do noszenia odblasków. Mimo, tego że od roku prawo obliguje pieszych i rowerzystów do ich noszenia, nie wszyscy stosują się do tego prawa.

- Niestety wielu z nich wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, że osoba ubrana w ciemną odzież, bez odblaskowych elementów stanowi na drodze poważne zagrożenie. Kierujący pojazdem zauważy takiego pieszego dopiero z odległości około 40 metrów, przez co nie zawsze zdąży w porę zahamować czy go ominąć - informuje jastrzębska policja.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Leżał na poboczu -  był poszukiwany Leżał na poboczu - był poszukiwany

Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców Uwaga! Oszuści znowu zaatakowali mieszkańców

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
pieszy18.11.2015 19:15

Dla kierowców to najlepiej ,aby piesi fruwali nad chodnikami , a wielcy kierowcy z telefonami przy uchu przemierzali ciemne strony naszego zapyziałego miasta.Stojąc na przystanku i obserwując na 10 pojazdów w sześciu samochodach kierowcy rozmawiali przez komórki.Za rozmowę podczas jazdy przez komórkę ...zabranie prawa jazdy na 10 lat ... zgoda???????

stary_drajver18.11.2015 17:02

Jest to bez wątpienia dobra i pozytywna akcja policji. Jednak na bezmyślność niektórych pieszych nie pomoże nawet świecąca choinka... Przykład? Jadę od strony parkingu przy UM obok apteki na Harcerskiej. Chodnikiem idzie grupa młodych ludzi z łyżwami. Idą sobie chodnikiem, ale nagle jeden z nich robi wyskok w powietrze i dziwnym sposobem ląduje na jezdni tuż przed maską mojego samochodu!!! Po hamulcach i po klaksonie...!!! Ale kolega miał wielkie słuchawki na uszach i nawet nie wiedział co zrobił..!!! Dosłownie o,5 metra przed maską samochodu. Bo akurat chciał sobie podskoczyć! Gdybym jechał 10 więcej, pewnie dzisiaj byłbym dla jego matki ulicznym bandytą...

kamil18.11.2015 15:18

Mandaty tez rozdaja mimo ze sa dosc popularne

Pieszy 17.11.2015 14:47

Sam noszę odblaski i dzieciaki w też nie wyposażyłem. Niestety ciemne kolory są w modzie , a przy takiej pogodzie jak teraz to lepiej je mieć. Ty bardziej, że w tym mieście dostawcy pizzy nawracają na przejściach dla pieszych. Choć tutaj raczej żaden odblaskowa by nie pomógł.

Kierowca17.11.2015 14:26

Przepis dotyczy terenu poza obszarem zabudowanym, więc o jakich chodnikach piszesz. Idąc poboczem w warunkach niedostatecznej widoczności narażasz nie tylko siebie, ale i kierujących. Ktoś kto sądzi, że odblaski są niepotrzebne zapewne nigdy nie kierował pojazdem po zmroku ;-(

1617.11.2015 14:18

Do minikonia: Tak Kolego jak są porządne to widać nawet lepiej niż byle co z marketu.

Qcyk17.11.2015 14:07

czy niebieskie i fioletowe odblaski, jakie widać na zdjęciu, zdają egzamin?

Pokaż wszystkie opinie (8)