Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
EkoOkna
22 grudnia 2015

WSS nr 2 wzbogacił się o nowy laser okulistyczny

WSS nr 2 wzbogacił się o nowy laser okulistyczny
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał ze środków miasta laser okulistyczny. Jak mówią lekarze, to bardzo nowoczesny sprzęt. Jego koszt to prawie 160 tys. zł.

Szpital otrzymał laser okulistyczny z trzema powiększeniami wraz z wyposażeniem dodatkowym, które stanowią: stolik elektryczny, okulary ochronne, podkładki pod łokieć, pokrowiec oraz komplet soczewek. Aparatura trafiła na Oddział Okulistyczny.

- W Jastrzębiu mamy szpitalne placówki specjalistyczne i mimo, że nie są to placówki miejskie, to zależy nam na tym, żeby były one dobrze wyposażone, bo większość pacjentów to właśnie jastrzębianie. Tym razem zakupiliśmy laser okulistyczny, który w leczeniu będzie wspomagał wszystkich pacjentów – mówi pani prezydent.

Jak mówi lekarz zarządzający Oddziałem Okulistycznym, Paweł Stala, urządzenie to "kombajn", który potrafi bardzo wiele. Dzięki niemu można np. bezinwazyjnie rozbić torebkę soczewki w przypadku zaćmy wtórnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Karmić piersią czy nie? Karmić piersią czy nie?

Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł Zmodernizowano Odział Nefrologiczno-Wewnętrzny, koszt 1 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Obiektyw25.12.2015 16:48

Kombajn nie kombajn. Takich i podobnych maszyn w szpitalu nie brakuje. Stoją i kurzą się, lekarze leżą a jak ich obudzisz to biada. Oczywiście lekarze swoje pensje dostają a kolejki rosną. Taką mamy służbę zdrowia.

SJZ6923.12.2015 16:00

"bo większość pacjentów to właśnie jastrzębianie"-
gdyby mi tak ktoś jeszcze podpowiedział, jak się dostać pod opiekę szpitalnej poradni!