Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-2°
22 grudnia 2015

WSS nr 2 wzbogacił się o nowy laser okulistyczny

WSS nr 2 wzbogacił się o nowy laser okulistyczny
fot. Robert Cebula / UM Jastrzębie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju otrzymał ze środków miasta laser okulistyczny. Jak mówią lekarze, to bardzo nowoczesny sprzęt. Jego koszt to prawie 160 tys. zł.

Szpital otrzymał laser okulistyczny z trzema powiększeniami wraz z wyposażeniem dodatkowym, które stanowią: stolik elektryczny, okulary ochronne, podkładki pod łokieć, pokrowiec oraz komplet soczewek. Aparatura trafiła na Oddział Okulistyczny.

- W Jastrzębiu mamy szpitalne placówki specjalistyczne i mimo, że nie są to placówki miejskie, to zależy nam na tym, żeby były one dobrze wyposażone, bo większość pacjentów to właśnie jastrzębianie. Tym razem zakupiliśmy laser okulistyczny, który w leczeniu będzie wspomagał wszystkich pacjentów – mówi pani prezydent.

Jak mówi lekarz zarządzający Oddziałem Okulistycznym, Paweł Stala, urządzenie to "kombajn", który potrafi bardzo wiele. Dzięki niemu można np. bezinwazyjnie rozbić torebkę soczewki w przypadku zaćmy wtórnej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na operację będzie można zapisać się przez Internet Na operację będzie można zapisać się przez Internet

Zapisz się na bezpłatne badania Zapisz się na bezpłatne badania

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Obiektyw25.12.2015 16:48

Kombajn nie kombajn. Takich i podobnych maszyn w szpitalu nie brakuje. Stoją i kurzą się, lekarze leżą a jak ich obudzisz to biada. Oczywiście lekarze swoje pensje dostają a kolejki rosną. Taką mamy służbę zdrowia.

SJZ6923.12.2015 16:00

"bo większość pacjentów to właśnie jastrzębianie"-
gdyby mi tak ktoś jeszcze podpowiedział, jak się dostać pod opiekę szpitalnej poradni!