Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
20 stycznia 2016

TBS chce budować kolejne mieszkania w Zdroju

TBS chce budować kolejne mieszkania w Zdroju

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Daszek" planuje budowę nowego budynku, w którym mieścić się będą mieszkania. Obiekt ma powstać tuż przy wybudowanym przez TBS bloku w okolicy Parku Zdrojowego.

TBS Daszek, czyli spółka należąca do miasta, chce w 2017 roku ruszyć z budową kolejnego bloku mieszkalnego. Pierwszy wybudowany w Zdroju obiekt powstał w 2007 roku. Teraz ma powstać drugi, który, jeśli otrzyma preferencyjną pożyczkę od Banku Gospodarstwa Krajowego, powinien być gotowy w 2019 roku. Plany budowy nowego bloku w tym  miejscu ciągną się już od wielu lat, jednak nie udało się do tej pory zrealizować żadnego projektu.

TBS zamierza wykorzystać projekt budynku z 2006 roku, który ostatecznie nie został wybudowany. Planowano wtedy wybudować 69 mieszkań o powierzchni łącznej ponad 4000m2. W poprawionym projekcie liczba mieszkań może się jednak nieznacznie zwiększyć. W planach uwzględnione mają być windy, piwnice i podziemny garaż.

- Projekt po 10 latach jest nieco archaiczny. Trzeba go poprawić, dokonać pewnych zmian technologicznych oraz tych wymaganych przepisami - mówi Jarosław Piechaczek, prezes TBS-u.

Na ten moment zainteresowanych mieszkaniami w nowym budynku jest 14 osób. TBS Daszek na swojej stronie internetowej przeprowadza ankietę, która ma pomóc wskazać potrzeby mieszkańców co do nowego obiektu. Można tam wyrazić zapotrzebowanie na lokal określonej wielkości, liczbę pokoi oraz wysokość czynszu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zbudują nowe mieszkania czynszowe? Zbudują nowe mieszkania czynszowe?

Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe Nowy blok w Zdroju: pierwsze piętro gotowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Lika18.11.2016 10:34

Šmiech i bzdurne budować to kilka set mieszkań a tu bzdury układów.

gość01.02.2016 11:55

A TBS Daszek nabrał wody w usta i udaje że nic się nie dzieje.
Czyli nic ująć nic dodać polska panie i panowie. Kraj bezprawia i oszustów.

UM31.01.2016 8:23

A co na to TBS DASZEK?

Adam28.01.2016 7:32

W moim bloku są aż cztery takie mieszkania które TBS ?DASZEK? przyznał komuś a ten ktoś nie mieszka na niewyjmowanym z daszka mieszkaniu. A porostu podnajmuje komuś innemu.
TBS ?DASZEK? nie robi z tym nic a uczciwi i potrzebujący mieszkańcy czekają w kolejce.

mieszkaniec28.01.2016 7:17

Regulamin mówi że zajmowanego przez siebie mieszkania niemożna wynajmować innej osobie.

do mieszkaniec25.01.2016 10:36

Co to znaczy że "nie wolno wynajmować zajmowanych przez siebie mieszkań"? W sensie że TBS wynajmuje ludziom mieszkania w których sami mieszkają?

mieszkaiec21.01.2016 6:58

TBS nie przestrzega regulaminu. Wyraźnie w regulaminie jest że nie wolni wynajmować zajmowanych przez siebie mieszkań a w TBS jest to nagminne. Mieszkania są przyznawane lodżią którzy je tak naprawdę nie potrzebują. A pani prezydent rzekomo ma pieczę nad TBS i nic z tego sobie nie robi.

Pokaż wszystkie opinie (9)