Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
8 kwietnia 2016

Jastrzębianie nie chcą zmian w prawie aborcyjnym

Jastrzębianie nie chcą zmian w prawie aborcyjnym
fot. BirkPhoto

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju nie chcą wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji i tym samym nie chcą by zmieniano aktualną ustawę. Tak przynajmniej wynika z ankiety przeprowadzonej przez nasz portal w dniach 3-8 kwietnia. Tylko blisko 11,5% internautów opowiada się za całkowitym zakazem aborcji.

Zdecydowana większość internautów, bo aż 61%, odpowiedziała, że kobieta może skorzystać z prawa do aborcji jeżeli zagrożone jest życie lub zdrowie jej lub jej dziecka oraz gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. 4% internautów głosowała za tym by kobieta mogła usunąć ciążę tylko w przypadku gwałtu. Nie wiele więcej, bo 5,5% opowiedziało się za tym, że aborcja powinna być legalna, gdy wiadomo że dziecko urodzi się upośledzone. 

Tylko 8,5% jest za tym by kobieta mogła sama decydować czy chce usunąć ciążę czy nie, nawet w przypadku, gdy po prostu nie chce mieć dziecka. Zagłosowanie na tą odpowiedź jest równoznaczne z pełną legalizacją aborcji. 11,5% głosujących jest wyraźnie za wprowadzeniem całkowitego zakazu aborcji. Tylko 4,5% internautów czytających nasz portal nie ma zdania na temat aborcji.

Aborcja - Jastrzębianie za czy przeciw?

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza szkoła rodzenia i opieki nad dzieckiem Rusza szkoła rodzenia i opieki nad dzieckiem

Zdemontują bilbord antyaborcyjny? Zdemontują bilbord antyaborcyjny?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Rols10.04.2016 12:33

Haha, ankieta z lub jest bez sensu. Co to za lub jak poniżej są te same odpowiedzi... Możecie w ten sposób dołożyć jeszcze te 9% do 61%. Gdzie logika w tych wynikach?

Temida10.04.2016 12:30

Aborcja powinna byc legalna. NIKT nie ma PRAWA o wkraczanie w czyjąś prywatność. Jak ktoś wam katolicy wejdzie do domu w butach to wielce oburzeni ! Jak wy wchodzicie butni w czyjeś życie to jest w porządku?? Egoiści i narcyze sterowacze. Katolicy chronia niby życie. A W wypadkach ginie więcej ludzi co w PL 90% a tacy "dobrzy" świeccy i wyspowiadani ludzie. Decyzję podejmują właściciele komórek. To ograniczanie swobody życie decydowania i wyboru. Jakbyście mieli płacić za to, że każecie kobiecie rodzić chore dziecko i wychować to daje stówę kazać to tak ale pomóc to ostatni. A to jej komórki a to ona urodziła chore dziecko. Hipokryzja to domena katolików.

Gość09.04.2016 9:09

Podobno łapano kobiety na ulicy i zmuszano do aborcji. Dobrowolnie nie było chętnych do zabiegu, bo przecież 95% społeczeństwa to katolicy.

Lewak08.04.2016 17:39

Jeżeli nie jesteś za aborcją to sobie jej nie rób

Daro08.04.2016 11:06

Prawilnie. Stop państwu wyznaniowemu