Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
29 kwietnia 2016

Wielki plan remontów: 11 boisk i 18 placów zabaw

Wielki plan remontów: 11 boisk i 18 placów zabawTak wyglądał plac zabaw w Parku Zdrojowym, w trakcie remontu
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zgodnie z wynikami niedawnych konsultacji, w naszym mieście budowane i remontowane będą place zabaw. Po dokładnych obliczeniach okazało się, że pieniędzy wystarczy jeszcze na kilka innych inwestycji.

Niedawno przeprowadzone konsultacje społeczne miały rozstrzygnąć kwestię, na którą inwestycję miasto powinno przeznaczyć dodatkowe 5 mln zł. Ponad 60% głosów oddano na place zabaw. W komentarzach pojawiał się również często postulat o budowie lub remoncie boisk.

Okazało się, że po obliczeniach uda się wykonać place zabaw i wyremontować boiska. Wystarczy też na kilka innych rzeczy, m.in. projekt dotyczący przebudowy ul. 1 Maja oraz środki dla TBS-u, który ma budować mieszkania w Zdroju.

Wyremontowanych ma być 18 placów zabaw przy przedszkolach. Łączny koszt inwestycji powinien wynieść około 570 tys. zł. W niektórych przypadkach wystarczy tylko dokupić elementy, w innych konieczny będzie remont placów zabaw w większym zakresie.

Za 2 mln zł wyremontowane zostaną również boiska szkolne. Chodzi głownie o wymianę lub budowę nawierzchni, ale niektóre boiska doczekają się większych prac remontowych. Remonty dotyczą szkół: ZSMS, SP nr 6, SP nr 12, ZS nr 20, ZSH, Gimnazjum nr 8, SP nr 9, SP nr 17, ZS nr 3, ZS nr 12 oraz SP nr 10.

- Część prac rozpoczniemy już w tym roku. Nie zdążymy na pewno wszystkiego wykonać i niektóre rozpoczną i zakończą się w 2017 roku - mówi Anna Hetman, prezydent miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Powstają kreatywne place zabaw na osiedlach Powstają kreatywne place zabaw na osiedlach

Jastrzębie-Zdrój jest miastem otwartym na obywateli  Jastrzębie-Zdrój jest miastem otwartym na obywateli

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Mmm18.05.2016 10:00

Głosujmy na PodwórkoNivea - Jastrzębie do głosowania - zróbmy coś razem!!!

Gość03.05.2016 12:20

napiszcie, że GSM zbudowała chodnik do nieistniejącego już boiska nie wiadomo po co

Krzyś01.05.2016 20:54

ja muszę jeździć do TYCH na place zabaw bo tu nic nie ma jeden traktor w parku na 100 dzieci

Opiniotwórczy30.04.2016 16:49

Fakt jest taki. Urodzić ostatnie tutejsze pokolenie, zbudować dla nich boiska, place zabaw, przedszkola. Potem matura i....? Kolejny tysiąc mieszkańców mniej w przyszłym roku. Dlaczego? Bo do matury jeszcze jakoś ujdzie, ale po skończeniu szkoły średniej nie ma tutaj kompletnie żadnych perspektyw, inwestycji, szkół wyższych czy prawdziwych miejsc pracy (tak, praca w galerii nie jest dochodową pracą). Upadną kopalnię i zrobi się patologia jak w Bytomiu, czy Świętochłowicach. Plac zabaw czy boisko to nie jest inwestycja, tylko wychowywanie przyszłych międzymiastowych imigrantów.

adamo30.04.2016 12:06

kiedy nowy TBS ?

Gość30.04.2016 8:07

Jeszcze ile lat Mazowiecka i Podhalańska będą tylko łatane? Tam już nie ma pierwszego asfaltu.

koks30.04.2016 3:28

To super

Pokaż wszystkie opinie (8)