Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
EkoOkna
11 maja 2016

Dni Jastrzębia 2016. Będzie się działo

Dni Jastrzębia 2016. Będzie się działoTegoroczne Dni Jastrzębia promują jastrzębianie: Dominika i Jakub

Mnóstwo atrakcji przygotowało miasto na nadchodzące Dni Jastrzębia. Przez 7 dni w różnych częściach miasta będą odbywać się rozmaite wydarzenia, a całość zwieńczą koncerty na Stadionie Miejskim.

Dni Jastrzębia rozpoczną się 30 maja i zakończą 5 czerwca. W poniedziałek, czyli pierwszego dnia imprez w różnych częściach miasta zostaną wyświetlone filmy - m.in. film fabularny oraz dokument o historii Ruptawy. Przed kinem Centrum zorganizowane zostanie kino samochodowe. Obraz nadawany będzie z telebimu zawieszonego na budynku kina, a ścieżkę dźwiękową będzie można usłyszeć we własnym radiu w samochodzie.

Dzień później (31 maja) odbędzie się Fitday na stadionie miejskim. Cały dzień treningów, zajęć i wydarzeń dla miłośników aktywnego trybu życia. 1 czerwca w Parku Zdrojowym zostaną przygotowana atrakcje dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

Dzień 2 czerwca upłynie pod znakiem obserwacji. Odbędą się pokazy astronomiczne - będzie można popatrzeć przez teleskop, zrobić zdjęcie księżyca z bliska, a także wznieść się balonem nad Jastrzębie-Zdrój.

3 czerwca od 18:00 do 22:00 odbędzie się Nightskating - Eksplozja Kolorów. Impreza rozpocznie się wystrzeleniem kolorowych proszków w górę. O muzyczną warstwę imprezy będzie dbał DJ. W ramach imprezy rolkarze przejadą przez ulice miasta.

Dzień później odbędzie się Noc Bibliotek oraz Festiwal Organizacji Pozarządowych. Zaprezentują się nie tylko jastrzębianie, ale również organizacje z całego regionu. W tym dniu będzie tworzona piosenka o jastrzębiu. Odbędzie się również wręczenie nagród dla sportowców za osiągnięcia z 2015 roku, a na scenie zagrają zespoły z Jastrzębia-Zdroju.

Dni Miasta zwieńczy niedzielny koncert, który rozpocznie się o godzinie 16:30, a poprzedzony będzie jak co roku korowodem mieszkańców (15:15 pod MBP). Wstęp na stadion będzie kosztował symboliczne 2 zł. Na scenie zagrają Myslovitz, Redlin, Lao Che oraz Lemon. Na koniec odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Dlaczego w tym roku Dni Jastrzębia wyglądają inaczej? Władze miasta chcą przetestować nową formułę. Większa ilość impreza rozbitych na kilka dni ma służyć integracji mieszańców. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Imprez z okazji Dnia Miasta jest dużo więcej. Będziemy o nich informować w dziale zapowiedzi wydarzeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Dlaczego bilety na Dni Jastrzębia kosztowały 1 zł? Dlaczego bilety na Dni Jastrzębia kosztowały 1 zł?

Koniec Dni Jastrzębia. Zobaczcie co działo się w niedzielę Koniec Dni Jastrzębia. Zobaczcie co działo się w niedzielę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
R0k105.06.2016 20:09

@do 16
Takie projekty wcale nie muszą być darmowe, podstawowym warunkiem jest to by tężnie były czynne przez najbliższe 5 lat. Wystarczy trochę samemu się doinformować, zamiast ludzi w błąd wprowadzać ;)

Górnik05.06.2016 17:37

Słabizna jak co roku! Dla porównania można sprawdzić co sie dzieje w Rudzie Śląskiej i tam pojechać

NN05.06.2016 1:03

Lao Che na Dniach Jastrzębia - świetny pomysł, naprawdę widać dobrą zmianę w organizacji tej imprezy, po co po raz 5963 jakieś Kombii ;)
Bardzo żałuję, że nie mam mnie teraz w Jastrzębiu, ale wszystkim polecam wybranie się na koncert Lao Che, genialny zespół i aż nie mogę uwierzyć, że u nas zagra!

j-2304.06.2016 20:27

Same gnioty ! Lub padlina !

Uczestnik?30.05.2016 23:02

Jak będzie pokaz sztucznych ogni to ja nie chcę. Będę przy swym przyjacielu, moim psie. On szaleje gdy słyszy wybuchy i rozbłyski na niebie. To bardzo głupie, że dalej są te pokazy. Co roku takie same i co roku trudne do przeżycia dla wielu zwierząt. "Ale co tam" powie niejeden głupek. "Pies poskacze, poszczeka i się uspokoi" A ja bym wolał, żeby pieniądze wydane na fajerwerki zostały wydane na coś atrakcyjniejszego.
Acha, wokół stadionu też mieszkają Jastrzębianie. Nie wszyscy się cieszą z łomotu jaki słychać przez ponad 14 godzin.

@ internetowy23.05.2016 23:47

Opłata za wejście na stadion wynosi 2 zł. Za darmo wejdą dzieci do 130 cm wzrostu oraz osoby idące w korowodzie.

Agnieszka 17.05.2016 13:49

Świetny pomysł... szykują się ciekawe imprezy. Myślę, że 2 zł to nie majątek. Mniej używek a będzie Cię stać na wejście na koncert.

Pokaż wszystkie opinie (26)