Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
27 maja 2016

JSW wyda na bezpieczeństwo 736 mln zł

JSW wyda na bezpieczeństwo 736 mln zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa mimo nie najlepszej sytuacji finansowej nie będzie ograniczać kosztu w obszarze bezpieczeństwa. W tym roku spółka wyda 736 mln zł na profilaktykę w zakresie BHP, w tym ponad 515 mln zł na profilaktykę zagrożeń naturalnych.

Wszystkie kopalnie JSW zgłosiły swój udział w konkursie "Na początek 180 dni bez wypadku", który organizuje Wyższy Urząd Górniczy. Złogi będą oceniane na podstawie m.in. liczby wypadków i niebezpiecznych zdarzeń oraz oceny działań służb w zakresie działań prewencyjnych.

- Konkurs wpisuje się w strategię nadzoru górniczego, zmierzającą do radykalnego ograniczenia liczby wypadków w kopalniach - jej perspektywicznym celem jest realizacja hasła "zero wypadków w górnictwie". Rywalizacja ma promować osiągnięcia kopalń w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa pracy w zakładach górniczych - informuje JSW.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej Zmiany we władzach Jastrzębskiej Spółki Węglowej

JSW przyjazna pracownikom JSW przyjazna pracownikom

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Górnik z odstawy31.05.2016 22:55

Panowie nie jest źle jutro wyjeżdżam z temperaturą i idę na balety za 14 pensję

hawk29.05.2016 2:47

Trafny komentarz, ale...
Myślisz, że bycie absolwentem AGH to z góry od razu chłop nadaje sie na sztygara, mylisz sie, doswiadczenie, cwaniactwo to podstawa, ja jestem za tym, by robili jakies testy sprawdzajace cyklicznie itp, bo np na Boryni jest taki sztygar który nie dosc ze wyglada jak bida z nędzą to wiedzy nie ma w żadnym temacie, a slizga sie jak mało kto, takich ludzi na pewno jest wiecej, z tym trzeba walczyc, co do dyrekcji i armi sekretarek, 50 % do natychmiastowego zwolnienia, ale niestety, nie te życie nie na bajka

Gość28.05.2016 21:59

Do Gość ma pan pani racje dlaczego jeszcze tyle w biurowcach ludzi pracuje po co żenada niech to końcu sie skończy bo tak mało ludzi górników pracuje po co tyle na emerytury z biurowców niech idą

zofija28.05.2016 15:39

smiech na sali!! zastraszanie na kazdym kroku, p. M zwany KDEM z zofiowki przenosi na gorsze oddzialy za wypadki, to jest mobbing i zakrawa o sad pracy!!

Gość28.05.2016 15:09

Do górnik JSW , bardzo dobry komentarz do obecnej sytuacji .
Reformują i oszczędzają na wszystkim tylko tak żeby nie dotknęło to tej wierchuszki . Jak nawet wywalają kogoś ze szpicy to takiego który jest im niewygodny , bo gdzieś tam w swojej karierze kiedyś się pożarli i teraz jak który ma władzę to uwalają go .
Pytam jakie oszczędności są w Biurach Zarządu , bo widać tylko kosmetyczne . Po głosowaniu do Zarządu widać na wykazie z wyników ilu was tam siedzi , a to pewno nie wszyscy głosowali . Po co ta armia do czego potrzebna , a to jeszcze biurowiec z Logistyką , stary biurowiec na Armii Krajowej Na każdej kopalni biurowce i pełno pochowanych kanciap w których też są "potrzebni" pisarczyki i sekretarki ile trzeba nafedrować żeby to utrzymać .

jsw od początku28.05.2016 10:23

szacun za to napisałeś. cała prawda i nic dodać. A to co młodych inż. z AGH po paru latach pracy na kopalni potwierdzam w 200%.

górnik JSW27.05.2016 20:53

Kopalń ubywa ,ludzie odchodzą ,tylko urzędnicy i reszta nierobów zostaje.Konkursy ,testy ..itp ....a BKS-u w komorze nie ma !!!! pytam czym mamy pracować , tego urzędasy i reszta dyrekcji nie widzi ,czy nie chce widzieć?Przestańcie robić doktoraty ,tylko sprowadżcie narzędzia do bezpiecznej pracy Mamy XXI wiek, sonda Voyager opuściła nasz układ słoneczny , !!!!! a na kopalniach w CKN-nie, tylko tępe kilofy i przecinaki co kruszą się z zetknięciem z metalem.Jesteśmy zapóżnieni technologicznie co najmniej o 30 lat. Opamiętajcie się cała kadra kierownicza jest do wymiany ,to ludzie niemający pojęcia o kierowaniu firmą w XXI wieku.Górnicy to nie są niewolnicy, to ludzie o wielkim doświadczeniu zawodowym co jest bezcenne dla firmy.Wartością firmy są pracownicy ,a nie prezesi i sekretarki w spódniczkach mini.Przemysłem węglowym trzeba wstrząsnąć tak ,aby wszystkie zgniłe owoce pospadały.Absolwenci AGH pracują na kopalniach jako fizyczni natomiast pociotki po
technikum są nadsztygarami i kierownikami robót.Fizycznych wygania się na emerytury , a kadra ...siedzi i się śmieje.. pewnie tego nie puścicie ... ale cóż dla górników nie ma już ratunku.,ale jak nas nie będzie to was też nikt nie będzie utrzymywał .