Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
11 listopada 2016

W Jastrzębiu uczczono Dzień Niepodległości

W Jastrzębiu uczczono Dzień Niepodległości Zobacz więcej zdjęć

 - Polsce potrzeba porozumienia - mówił przed pomnikiem w Jastrzębiu-Bziu zastępca prezydenta miasta Janusz Buda, podczas uroczystości upamiętniających Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada. W kościele „na górce” została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. W jastrzębskich obchodach nie zabrakło także akcentów kulturalnych. 

Przed pomnikiem upamiętniającym wkroczenie Wojska Polskiego do Jastrzębia zorganizowano oficjalne obchody Święta Niepodległości. Honorową wartę zaciągnęli przedstawiciele służb mundurowych i harcerze. O potrzebie porozumienia, budowania i wspólnego działania na rzecz Ojczyzny mówił zastępca prezydenta miasta Janusz Buda.

Druga część uroczystości odbyła się w kościele pw. Najświętszej Marii Panny - Matki Kościoła („na górce”). Podczas homilii ks. prałat Bernard Czernecki odwołując się do dzieł literatury polskiej mówił o patriotyzmie, o tej miłości Ojczyzny, która skłonna jest do największych poświęceń. W kazaniu nie zabrakło również aktualnych wątków. - Chciałbym prosić, aby nikomu Warszawa nie myliła się z Brukselą czy Berlinem - mówił m.in. ks. prałat.

Szkoła Podstawowa nr 19 (ul. Opolska) zaprosiła wszystkich na wspólną wieczornicę, podczas której odśpiewano polskie pieśni patriotyczne, związane ze Świętem Niepodległości. Na to spotkanie przyszli przede wszystkim uczniowie szkoły wraz z rodzinami.

- Zależy nam na tym, aby w dni tak ważne, jak rocznica niepodległości spotykać się i wspólnie świętować. Młodzież przygotowała program artystyczny, ale wszyscy obecni razem odśpiewali kilka pieśni patriotycznych. Na koniec można było poczęstować się grochówką czy ciastem. Cieszy to, że tak liczne grono osób skorzystało z naszego zaproszenia - mówił dyrektor szkoły Grzegorz Węgliński.

Zainteresowani mogli również wziąć udział w koncercie z okazji piątkowego święta, gdzie wystąpił krakowski kabaret Piwnica pod Baranami.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu Tysiące ludzi wspólnie świętowało w Jastrzębiu

Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu Obchody Święta Niepodległości w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Waldi14.11.2016 16:12

Dziękuję za wyjaśnienie.

Grzegorz Węgliński14.11.2016 10:19

Dzień dobry w odpowiedzi do "Waldi". Myślę że, wydarzenie jakie miało miejsce w naszej szkole świadczy o wielkim szacunku do historii i tym samym do drugiego człowieka. Osoba "sp 19" wypowiedziała się w swoim imieniu, na którą to opinię nie mam wpływu. Wierzę że , kolejne uroczystości patriotyczne organizowane przez nauczycieli i Radę Rodziców spotkają się z równie dużym zainteresowaniem. Dziękuję wszystkim którzy przybyli wspólnie z nami śpiewać pieśni patriotyczne, jak również wysłuchać wystąpień dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 19 i Zespołu Szkół nr 3.

Waldi13.11.2016 23:30

Sp 19, dlaczego obrazacie mieszkańców Jastrzębia? Czy uczycie dzieci pogardy do innego człowieka? Co na to dyrektor szkoły?

aneta do Andrzeja13.11.2016 22:05

Pamiętam jak go budowano, chłopczyku!

Andrzej12.11.2016 19:53

Do Anety ,chyba masz mało wiosen i nic nie wiesz

sp1912.11.2016 19:13

Świetna inicjatywa , szkoda tylko , że tak mało ludzi było .No cóż jakie miasto taki patriotyzm i kultura

aneta12.11.2016 18:12

kościół na górce? nikt tak nie mówi... dla wszystkich to bunkier!

Pokaż wszystkie opinie (10)